• پنجشنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 959-4414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین خراسان‌جنوبی افتتاح شد

اولین قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با حضور رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور در استان خراسان‌جنوبی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، سید اکبر کساء مسئول قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین خراسان‌جنوبی، در اين مراسم با بیان اینکه ستاد توان افزایی از هشت سال قبل در استان خراسان‌جنوبی دایر شده است، اظهار کرد: فعالیت‌های بسیار خوب و شایسته این ستاد مورد قبول دولت واقع شد لذا اولین قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین در خراسان‌جنوبی افتتاح شد. 

وی با اشاره به اینکه تاکنون الگوی توان افزایی مناطق کم برخوردار هفت روستای شهرستان‌هایش زیرکوه، سربیشه، نهبندان و قاین اجرایی شده است، گفت: در گذشته طرح‌های توان افزایی روستا به روستا انجام می‌شده اما با افتتاح قرارگاه در بعد وسیع‌تر و شهرستان به شهرستان آبادانی روستاها انجام خواهد شد.

مسئول قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اولین پروژه شهرستانی قرارگاه در شهرستان فردوس آغاز به کار کرده است، گفت: این پروژه 25 روستای این شهرستان را تحت پوشش قرار می‌دهد. 

وی از ایجاد صندوق همیاری در روستاهای استان خبر داد و افزود: پنج نفر از هر روستا انتخاب و فعالیت‌های مورد نیاز را آموزش می‌بینند و در روستاها پیاده می‌کنند. 

کساء با اشاره به اینکه قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین خراسان جنوبی نیز در راستای ارتقاء دیگر خیریه‌ها فعالیت خواهد داشت، گفت: تمامی خیریه‌های استان به این قرار گاه ارتباط پیدا خواهند کرد.

 وی با بیان اینکه الگوی توان افزایی مناطق کم برخوردار شامل چهار محور فرهنگ‌سازی، اشتغال، سلامت و مسکن است، تصریح کرد: اعتمادسازی و جلب مشارکت فعال مردم در تمامی مراحل طراحی و پیاده‌سازی الگو از مهم‌ترین دلایل موفقیت این طرح بوده است.

مسئول قرارگاه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین خراسان‌جنوبی با اشاره به نتایج حاصله از اجرای این طرح در روستاها، اظهار کرد: حل مشکل بیکاری جوانان در روستا، بازگشت روحیه نشاط و امید به زندگی، کاهش سن ازدواج در روستا، و بازسازی و مقاوم سازی بافت مسکونی روستایی از جمله نتایج حاصله از این طرح است. 

وی با بیان اینکه آموزش مؤثر و نافذ یکی از ابزارهای مهم در امر توان افزایی است، گفت: روستاییان قبل از هر کمکی نیازمند مشاوره و راهنمایی نیز هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: