• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-13314-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

طی سال گذشته؛

اجرای عملیات مدیریت روان آب‌های سطحی در 1057 هکتار از اراضی بیابانی خراسان جنوبی

رییس اداره امور بیابان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته عملیات مدیریت روان آب‌های سطحی در 1057 هکتار از اراضی بیابانی انجام شده است.

  به گزارش  ایسنا  منطقه خراسان جنوبی، محمد یوسفی، امروز(24 خرداد)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:اقدامات بیابان‌زدایی از سال ۵۸ در استان در قالب انجام پروژه‌های مختلف آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته در اکثر کانون‌های بحرانی فرسایش بادی استان فعالیت‌های متنوعی بیابانزدایی اجرا شده است، افزود: در این راستا تا قبل از سال 96، در بیش از ۱۳۵ هزار و ۴۷۸ هکتار نهال‌کاری شده است.

رییس اداره امور بیابان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه عملیات نهال‌کاری طی سال گذشته در 3705 هکتار انجام شده است، تصریح کرد: در سال گذشته عملیات مدیریت روان آب‌های سطحی در 1057 هکتار از اراضی بیابانی انجام شده است.

یوسفی با بیان اینکه در سال گذشته در ۶۲ هکتار از اراضی بیابانی عملیات بادشکن انجام شده است، اظهار کرد: به دنبال تشکیل صندوق حمایت از بخش منابع طبیعی هستیم که در راستای پیشبرد اهداف بخش منابع طبیعی بتوانیم از آن کمک بگیریم.

وی یادآور شد: ۱۳ تعاونی فراگیر در سطح استان شکل گرفته که  در آن به دنبال رویکرد طرح مشارکتی با کمک مردم و بهره برداران هستیم.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: