• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-19014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی:

۶۵ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

 مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۶۵ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، علی اربابی، امروز(۲۷ فروردین)، در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: سازمان بیمه سلامت خدمات مختلفی درمانی را به اقشار مختلف جامعه ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۶۵ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند، افزود: بیش از ۸۵ درصد منابع مربوط به هزینه ها از طریق دولت پرداخت می‌شود.

اربابی از افزایش سه برابری هزینه کردهای این سازمان بعد از طرح تحول سلامت خبر  داد و اظهار کرد: بر اساس آخرین تصمیم گیری مجلس در سال ۱۳۹۳، حاشیه نشینان شهرهای بزرگ نیز از طریق صندوق همگانی بیمه ایرانیان تحت پوشش درآمده و این رسالت ما را سنگین تر کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، بیان کرد: بیمه شدن اقشار مختلف جامعه و کاهش پرداخت هزینه از جیب مردم از نتایج مطلوب این طرح بود.

وی بیان کرد: پرداخت بیشتر هزینه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه گر و توسعه خدمات دولتی از دیگر نتایج اجرای طرح تحول سلامت است که هزینه‌های سازمان را افزایش داده است.

اربابی بیان کرد: قبل از آغاز اجرای طرح برای هزینه های درمان ۶۰ میلیارد تومان هزینه می شد این در حالی است که بعد از اجرای طرح این رقم به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان بیمه سلامت بدهی های زیادی را متحمل است، تصریح کرد: بخشی از این بدهی ها پرداخت شده و بخشی نیز تامین نشده است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با  اشاره به شعار سال جاری، خاطرنشان کرد: امیدواریم با ارائه خدمات ارزان قیمت و خرید کالای ایرانی بتوانیم این شعار را حمایت کنیم.

انتهای پیام