• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فعالیت 15 ناظر روحانی ذبح شرعی در خراسان‌جنوبی

نماینده ولی فقیه در دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر 15 ناضر روحانی بر ذبح شرعی به صورت ثابت و سیار در استان فعالیت دارند.

به گزارش ایسا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام و المسلیمن حیدری امروز (25 اردیبهشت ماه) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: مباحث بهداشتی و شرعی در نظام جمهوری اسلامی ایران در هم تنیده بوده و در بطن یکدیگر قرار دارد .

وی افزود: بهترین مستحب از نگاه امام صادق (ع) کنترل در نخوردن غذای حرام بودهو آجر آن برابر با چندین هزار نماز مستحب است .

نماینده ولی فقیه در دامپزشکی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: بخشی از کار دامپزشکی نظارت مستمر و بی وقفه و آرام بوده و کارکنان این سازمان خاموش و گمنام کار می‌کنند .

حیدری یادآور شد: در کنار ناظرین بهداشتی هشت ناظر روحانی ثابت در کشتارگاه های استان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: چهار نفر در کشتارگاه طیور و چهارنفره در کشتارکاه های دام چهار شهرستان ثابت هستند و مابقی شهرستان به صورت نظارت نمایندگی ولی‌فقیه در مراکز دامپزشکی نظارت می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در دامپزشکی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: همچنین ۷ ناظر سیار در مراسم هایی مانند عید قربان به ناظرین روحانی اضافه شده و در مجموع 15 ناظر در استان در حال فعالیت هستند .

حیدی بیان کرد: در بحث وظیفه مندی در دامپزشکی اولویت با ذابحین و قصاب ها است که برای آنها دوره های آموزشی مختلف برگزار می شود .

وی افزود: در اعزام به مراسم حج نیز قصاب های ماهر معرفی شده و ماهرترین ها در قالب مراسم حج اانتخاب و اعزام می شوند.

نماینده ولی فقیه در دامپزشکی خراسان‌جنوبی تاکید کرد: در بحث نظارت ذبح شرعی در سازمان دامپزشکی کشور اسامی قصاب ها شاغل و ناظرین را دارند و رصد و نظارت پیدا و پنهان انجام می شود .

حیدری اضافه کرد: در بحث آموزش و ذبح شرعی خراسان جنوبی رتبه اول را داشته و بر اساس نظارت غیرمحسوس  توسط دامپزشکی کشور این امر رصد شده است .

وی یاداور شد: در قانون نظارت ذبح شرطی توسعه فعالیت تجاری و اقتصادی از طریق ذبح حلال باید باشد که برای این امر کد حلال داده شده و خراسان جنوبی جز اولین استان هایی است که کد حلال کسب کرده اند .


انتهای پیام