• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

طرح روستا تعاون در ۲۲ روستای خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود

 
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیرجند گفت: با هدف ایجاد اشتغال در روستاها طرح روستا تعاون در ۲۲ روستای خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمدمهدی راستگو،  امروز(۲۵ اردیبهشت)، در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شرکت‌های توسعه تعاون در هر شهرستان استان تشکیل خواهد شد.
وی ادامه داد: تعداد اعضای اولیه برای تاسیس شرکت‌های توسعه تعاون نیمی از جمعیت شهر و سرمایه اولیه برای تاسیس برابر با سیصد میلیون تومان است. 
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیرجند بیان کرد: مهم ترین طرح‌های دولت که نمی‌تواند به شرکت‌های خصوصی واگذار کند به شرکت‌های توسعه تعاون واگذار خواهد شد و این شرکت‌ها از ۲۵ درصد تخفیف مالیات بهرمند هستند.
راستگو با بیان اینکه اتاق فکری برای تشکیل شرکت‌های توسعه تعاون تشکیل شده است، افزود: میزان ارزش هر سهم و مقدار سهامی که هر سهام دار می‌تواند خریداری کند تعیین شده است‌.
وی تصریح کرد: روستاهایی هدف طرح تعاونی قرار دارند که بیشتر از ۵۰ خانوار و شاخص اشتغال زایی منفی داشته باشند و در گام اول ۲۲ طرح تعاونی در استان و در گام دوم ۲۰ طرح تعاونی در استان اجرایی خواهد شد.
وی ادامه داد: هفت روستا انتخاب شده است و تسهیلگرانی برای ارزیابی این موارد به این روستاها سفر کرده‌اند و در حال حاضر این طرح در دو روستا اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری برای استان خراسان جنوبی 118 میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده است.

انتهای پیام