• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-12314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

خیرین پرشتاب در کمک به محرومین خراسان جنوبی باشند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: خیرین باید برای کمک به مردم محروم خراسان جنوبی بشتابند و مردم را یاری کنند .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، امروز(26 اردیبهشت)، در دیدار با مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور و مدیر و دبیران ستاد اقامه نماز استان، اظهار کرد: نماز خواندن با اقامه نماز متفاوت است.

وی با بیان اینکه در برخی از روایات معنی اقامه را به تعبیر الصلاه عمود دین نامیده‌اند که همه امور متکی به آن است، افزود: ستون ساختمان تنها خود نیست، بلکه باری را بر دوش دارد که تمام آن متکی بر آن است.

وی با بیان اینکه فرق بین نماز حقیقی با خم و راست شدن در همین است، خاطرنشان کرد: جایگاه نماز نیز این چنین است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه در نظام خلقت فلسفه وجودی انسان و خلقت برای عبودیت است هیچ لحظه‌ای از لحظات زندگی انسان نباید خارج از عبودیت باشد .

عبادی به جایگاه نماز اشاره   و تصریح کرد: باید همه امور متکی به نماز باشد و اقامه نماز آن است که جایگاه نماز در همه اعمال، کار، تلاش و امور سیاسی و اجتماعی برای خدا باشد .

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی مشکلات زیادی از جمله خشکسالی و شرایط اقتصادی وجود دارد افزود: در این راستا خیرین باید برای کمک به مردم خراسان جنوبی بشتابند و مردم را یاری کنند .

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: در این راستا هر چند از جهت اقتصادی   دست مردم خراسان جنوبی خالی است اما از نظر ایمانی مردمی سرشار از ایمان دارد .

عبادی اظهار کرد:   در دنیای آخرالزمان وقتی موفق هستید که مسجدی در تراز مسجدی   پیغمبر بنا کرده و آن را بسازید و این در دنیای امروز کمبودی است که شما باید جبران کنید .

 


انتهای پیام