• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-12614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی خبر داد:

ضرورت حضور ترکیبی فنی از مدیران در مجمع خیرین مسجدساز خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: لازم است ترکیب فنی از مدیران استان در  مجمع خیرین مسجدساز استان اضافه کنیم تا این مجمع از نظرات آنان برای ساخت مساجد بهره ببرد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، مجتبی علوی‌مقدم ، امروز(26 اردیبهشت)، در اولین جلسه مجمع خیرین مسجدساز خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: باید مساجد استان طرح مصوب داشته باشند چرا که بودجه ساخت مساجد به فراخور کمک‌های مردمی و خیرین تأمین می‌شود .

وی با بیان اینکه یک نکته در ساخت مساجد، نگهداری و حفظ مساجد است که باید مد نظر قرار گیرد، افزود: باید به گونه‌ای عمل شود که در یک محله تراکم مسجد و در محله‌ای دیگر مسجدی وجود نداشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: ساخت مسجد به تنهایی کافی نیست و اگر می‌خواهیم چراغ مسجد روشن بماند باید به مستغلات آن نیز توجه شود .

علوی‌مقدم ادامه داد: باید در طراحی و ساخت مساجد مستغلات ویژه و منحصر به فرد آن مدنظر قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد: لازم است ترکیب فنی از مدیران استان در  مجمع خیرین مسجدساز استان اضافه کنیم تا این مجمع از نظرات آنان برای ساخت مساجد بهره ببرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: این مجموعه باید شاکله فنی و بازوی کمک به مجمع خیرین مسجدساز باشد تا سیما و منظر عمومی شهر به هم نریزد.

علوی‌مقدم با اشاره به بعضی تخلف‌های شهری در ساخت مساجد، یادآور شد: مسجد خانه خدا است و نباید ساخت خانه خدا را با تخلف آغاز کنیم.

 انتهای پیام