• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-888-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

اولین دوره مسابقات تراکتور سواری در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف گفت: اولین دوره مسابقات تراکتور سواری   در شهر خوسف برگزار می‌شود.

فاطمه چهکندی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برگزاری برنامه‌های ورزشی در روستاهای شهرستان خوسف به دلیل اینکه بیش از ۷۰ درصد جمعیت خوسف در روستاها ساکن هستند از اولویت‌های این اداره است.

وی افزود: روستای اصغریه در ۴۰ کیلومتری خوسف مرکز شهرستان واقع است که این جشنواره به عنوان اولین جشنواره استانی در این روستا برگزار می‌شود .

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف از برگزاری مسابقات چوب کشی و تیراندازی با تیروکمان سنتی در حاشیه این جشنواره خبر داد و بیان کرد: تیم بومی و محلی شهرستان در این دو رشته در این مسابقات انتخاب خواهند شد .

چهکندی نژاد اظهار کرد: در سال گذشته، ۹ جشنواره بازی‌های بومی و محلی، ۱۵ همایش پیاده روی و ۱۴ مسابقات استانی در مناطق روستایی شهرستان خوسف برگزار شده است .

وی گفت: طی یک ماه آینده ۱۰ خانه ورزش روستایی توسط اداره کل ورزش و جوانان، هیات روستایی تجهیز و راه اندازی خواهد شد .

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف در خصوص برنامه‌های جام رمضان در شهر خوسف بیان کرد: مسابقات والیبال، فوتسال و تنیس روی میز جام رمضان، یادواره دو هزارشهید استان در با حضور ۲۰۰ ورزشکار در خوسف در حال برگزاری است .

چهکندی نژاد در خصوص پروژه نیمع تمام استخر سرپوشیده خوسف تصریح کرد: این پروژه در سال جاری ۵۴۰ میلیون اعتبار دارد و عملیات اجرایی آن آغاز شده است و با توجه به قول مساعد بنیاد مستضعفان در خصوص اختصاص اعتبار به این پروژه امیدواریم در سال جاری قسمت اعظم عملیات ساختمانی آن به پایان برسد .

وی شهرستان خوسف را یکی از شهرستان‌های فعال در زمینه‌های ورزشی دانست و افزود: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید و مدیر کل ورزش و جوانان استان، سرمایه گذاری در ورزش‌های قهرمانی تاکید زیادی شده است .

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف از برنامه ریزی برگزاری لیگ مسابقات فوتبال و والیبال ساحلی جام روستا در شهرستان خوسف خبر داد و بیان کرد: با توجه به تجربیات سال گذشته در خصوص برگزاری لیگ فوتبال ساحلی جام روستا در سال جاری این مسابقات با برنامه ریزی در دو بخش شهرستان برگزار خواهد شد .

 چهکندی نژاد با بیان اینکه 0.27 درصد از قانون مالیات بر ارزش افزوده به امر توسعه ورزش اختصاص یافته است، ابراز امیدواری کرد: با این اعتبار اتفاقات بسیار خوبی در بحث ورزش در شهرستان رقم خواهد خورد.انتهای پیام