• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-11914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

پیش بینی تشکیل بیش از 160پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در خراسان‌جنوبی

رییس اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از   پیش بینی تشکیل بیش از 160پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در خراسان‌جنوبی در ایام تابستان خبر داد.

علی نورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پرداختن به مقوله غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به ویژه دانش‌آموزان به دلیل وسعت کار و حجم فعالیت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست.

وی افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان یکی از مهم‌ترین رسالت‌های برنامه‌های این طرح است که زمینه‌ساز رشد و پویایی جوانان است.

دبیر اوقات فراغت اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: انسجام و ساماندهی فعالیت‌ها و برنامه‌های اوقات فراغت، هماهنگ سازی و ایجاد وحدت رویه در برنامه‌ها، شناسایی ظرفیت مراکز اوقات فراغت و ارتقاء سطح توانمندی آن‌ها و فراهم آوردن زمینه جذب هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان از جمله اهداف برنامه‌های اوقات فراغت آموزش و پرورش است.

نورمحمدی ادامه داد: چگونگی گذراندن اوقات فراغت مانع از گسترش بزهکاری جوان شده و استفاده نادرست آن نیز می‌تواند  سرنوشت جوانان را تهدید کند و با برنامه ریزی هدفمند به پر کردن اوقات فراغت مانع از یک سری از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه می‌شویم و با ارائه برنامه‌های مفید و جذاب برای نوجوانان و جوانان از بروز و گسترش بسیاری از این آسیب‌ها نیز جلوگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: باید شعار هر دانش‌آموز یک مهارت را دنبال کنیم تا در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول، زمینه سازی فکری و عملی برای اشتغال آینده و در متوسطه دوم و بزرگسالان، توانمندسازی برای اشتغال صورت گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان با شعار " حمایت از کالای ایرانی " آغاز خواهد شد، تصریح کرد: به این منظور آموزش و پرورش استان در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با تشکیل بیش از 160پایگاه تابستانی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی و هنری، کلاس‌های آموزشی، مهارتی، قرآنی، ورزشی، علمی، تقویتی، مهارت‌های معرفتی و بصیرتی، مهارت‌های اقتصادی و اشتغالزایی برنامه‌‌هایی را برای اوقات فراغت ترتیب داده است.

رییس اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: آموزش و پرورش استان با استفاده از ظرفیت‌های درون سازمانی نظیر پایگاه‌های مدارس، دارالقرآن‌ها، کانون‌های فرهنگی و تربیتی، اردوگاه‌های دانش‌آموزی، مجتمع‌ها و سالن‌های ورزشی ، پایگاه‌های سازمان دانش‌آموزی، پایگاه‌های بسیج دانش‌آموزی، پایگاه‌های سازمان جوانان هلال احمر، پژوهش سراهای دانش‌آموزی، پایگاه‌های اتحادیه انجمن اسلامی و هنرستان‌های فنی وحرفه‌ای برنامه ریزی لازم را انجام داده است.

آغاز برنامه‌ها از 9 تیرماه

نورمحمدی ادامه داد: برنامه‌های اوقات فراغت آموزش و پرورش از 9 تیرماه جاری آغاز خواهد شد و تا پایان مردادماه جاری ادامه خواهد یافت.

وی بیان کرد: اعزام 330 نفر از دانش‌آموزان محروم مقطع متوسطه اول  به اردوی بنیاد علوی تهران و حضور دو دانش‌آموز و سه همکار فرهنگی برگزیده پرسش مهر 18ریاست جمهوری در کنگره ملی درتیرماه سال جاری از جمله برنامه‌ها در ایام تابستان است.

دبیر اوقات فراغت اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: برگزاری طرح هجرت سه دانش‌آموزی و حضور دانش‌آموزان در بازسازی و مرمت فضاهای آموزشی و پرورشی، اعزام دانش‌آموزان به مسابقات کشوری فرهنگی و هنری در مردادماه جاری به تهران و شرکت 48 دانش‌آموز مقطع متوسطه دوم به اردوی مناطق مرزی از دیگر برنامه‌ها در این حوزه خواهد بود.

 

 انتهای پیام