• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-12014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرپرست آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی:

ستاد نظارت بر ثبت نام دانش آموزان تشکیل شد

سرپرست آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی گفت: بر اساس بخشنامه وزیر آموزش و پرورش ستاد نظارت بر ثبت نام،کیفیت و کمیت عملکرد واحدها در اداره‌کل آموزش و پرورش تشکیل شد .

علی اصغر موسوی کیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: بر اساس بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر کاهش تمرکز و تفویض اختیار؛ به منظور برنامه ریزی، سازماندهی و نظارت بر امور مربوط به ثبت نام دانش‌آموزان، ستاد نظارت بر ثبت نام،کیفیت و کمیت عملکرد واحدها در این اداره‌کل تشکیل شد.

وی افزود: ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس، آغازی مهم و سرنوشت ساز برای فرزندان عزیز و نقطه آغاز پیوند عمیق دو نهاد خانه و مدرسه و زمینه ساز برنامه ریزی‌ها در اجرای ماموریت‌های مهم نظام آموزش و پرورش استان است.

سرپرست آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی بیان کرد: به منظور پوشش کامل تحصیلی، افراد لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی لازم که از نظر سنی امکان تحصیل در نظام آموزش رسمی را دارند، می‌توانند با ارائه کارت حمایت تحصیلی صادره از وزارت کشور، استانداری و یا   فرمانداری‌ها   ثبت نام کنند.

موسوی کیا با بیان اینکه ثبت نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی آینده، بر اساس شیوه نامه   مصوب وزارت   آموزش و پرورش   انجام می‌گیرد، تصریح کرد: ثبت نام دانش‌آموزان مطابق با آیین نامه اجرایی مدارس و آیین نامه‌های آموزشی مصوب مربوط به هریک از دوره‌های تحصیلی انجام می‌شود.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام دانش‌آموزان دوره متوسطه از اول تیرماه سال جاری، اظهار کرد: در ثبت نام دانش‌آموزان محدوده جغرافیایی محل سکونت به استناد ماده 31 آیین نامه اجرایی مدارس لحاظ می‌شود و تنها ثبت نام هنرجویان هنرستان‌ها و مدارس خاص بدون لحاظ محدودیت جغرافیایی، بر اساس ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

دریافت وجه اضافی ممنوع است

سرپرست آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی بیان کرد: : به استناد ماده 30 آیین نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش‌آموزان و دریافت هرگونه وجه( بجز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی) در زمان ثبت نام ممنوع بوده و نباید دانش‌آموزان به این دلایل از ثبت نام محروم شوند.

موسوی کیا با اشاره به ثبت نام کودکان با نیازهای ویژه، تصریح کرد: در خصوص ثبت نام کودکان و دانش‌آموزان استثنائی، علاوه بر رعایت مفاد این شیوه نامه، دستور العمل آموزش و پرورش استثنائی نیز ملاک عمل خواهد بود.

وی ادامه داد: تمامی کودکان ورودی پایه اول ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آماگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود هستند.

سرپرست آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی یادآور شد: مدیران مدارس ابتدایی موظف هستند اطلاعات دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان پایه اولرا در اسرع وقت و حداکثر تا پایان مردادماه جاری در سامانه سنجش بدو ورود و سناد ثبت کنند.

 انتهای پیام