• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-12514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نخستین انبار گمرگی خراسان جنوبی در کویر تایر راه اندازی می‌شود

 مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی از راه‌اندازی نخستین انبار اختصاصی گمرکی استان در کارخانه کویرتایر خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدعلی خاشی، امروز(23 خرداد)، در بازدید از انبار گمرکی کارخانه کویرتایر اظهار کرد: یکی از برنامه‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنعت و تجارت  و به ویژه واحدهای تولیدی مانند کویرتایر این است که هر چه بیشتر جریان تجاری را برای این واحدها تسهیل کند.
وی افزود: در این راستا به دلیل اینکه شرکت کویرتایر از نظر ما معتبرترین شرکت تایرسازی کشور بوده و 22 درصد لاستیک کشور را تأمین می‌کند این جایگاه را داشته و دارد که از امتیازات انبار اختصاصی بهره‌مند شود.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی به مزیت انبار اختصاصی اشاره و بیان کرد: بزرگترین مزیت انبار اختصاصی این است که تمام تشریفات گمرکی کالای واحد تولیدی در همین محل انجام می‌شود یعنی کالای  واحد تولیدی مستقیماً از مبدا ورود به انبار اختصاصی واحد تولیدی می‌آید برای اینکه واحد تولیدی در تنگناهای خاصی که برای نقل و انتقال کالا وجود داشته باشد، قرار نگیرد.

خاشی خاطرنشان کرد: امتیازات دیگری هم برای واحدهای تولیدی خوش نام مانند کویرتایر وجود دارد که بحث ترخیص نسیه است یعنی زمانی که کالا در اینجا قرار دارد به محض اینکه نیاز داشته باشد می‌تواند در خواست بدهد و در این صورت بخشی از کالا را نگه می‌داریم و بخش دیگر وارد خط تولید می‌شود.

وی بیان کرد: در این راستا  و در سال‌های 95 و 96 مکاتبه‌ای با اتاق بازرگانی استان و بعد از آن با سازمان منطقه ویژه اقتصادی برای معرفی واحدهای صنعتی  برای استفاده از این طرح صورت گرفت.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی اظهار کرد: در این راستا با مدیرعامل شرکت کویرتایر جلساتی برگزار شد و این واحد درخواستی برای ایجاد انبار اختصاصی گمرکی ارائه کرد که ما نیز آنچه در توان داریم برای ارائه خدمت به این مجموعه دریغ نخواهیم کرد.

خاشی بیان کرد: با بازدیدی که از شرکت کویرتایر صورت گرفت این مجموعه از نظم، انضباط و اقدامات بسیار خوبی برخوردار است در این راستا قول دادیم تا در راستای آنچه که در توان گمرک جمهوری اسلامی ایران باشد صادقانه خدمت کنیم.
وی با بیان اینکه محدودیتی برای تعداد انبارهای واحدهای تولیدی وجود ندارد، یادآور شد: امید است این کار منافعی برای شرکت کویرتایر و نیز در سطح کلان کشور داشته باشد.

انتهای پیام