• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-12914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شفافیت اقتصادی و بهبود معیشت، صدرنشین انتظارات مردم از رییس جمهور

شفافیت اقتصادی و بهبود معیشت، در صدر انتظارات مردم از رییس جمهور و مسئولان است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، صداقت و راست‌گویی از بزرگ‌ترین فضایل اخلاقی است که در تعالیم و آموزه‌های دینی جایگاه ویژه دارد و در قرآن و روایات فراوان به آن سفارش شده و یکی از فاکتورهای اجرای درست احکام اسلامی در جامعه نیز صداقت مسئولان با مردم است.

رییس جمهور شب گذشته در گفت‌وگوی صمیمی با مردم در مورد مشکلات کشور سخن گفت. سخنرانی که بسیاری از ابهامات را برطرف کرد. در صحبت با مردم پس از این سخنرانی، خواسته‌ها و نظرات آنان را جویا شدیم.

مسئولان در مورد مشکلات جوانان به حاشیه نروند

رضا اکبری، یک جوان 24 ساله است که قصد ازدواج دارد، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از مسئولان می‌خواهم در مورد مشکلات جوانان به حاشیه نروند.

وی افزود: گاهی آن چنان مسئولان فضا را رویایی و در حد مطلوب نشان می‌دهند که این امر باعث دلخوری مردم می‌شود.

اکبری ادامه داد: شب گذشته صحبت‌های رییس جمهور را گوش دادم و به پاسخ بعضی از سوالاتم رسیدم.

وی اظهار کرد: اگر رییس جمهور در ماه یک دفعه با مردم رودر رو و بدون هیچ گونه تعارفی صحبت کند، مردم کمی دلگرم می‌شوند.

سخنان رییس جمهور ابهامات تحریم‌ها را در ذهن مردم برطرف کرد

اکبر ناصری، یکی دیگر از شهروندان بیرجندی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: سخنان شب گذشته رییس جمهور ابهامات تحریم‌ها را تا حدودی در ذهن مردم برطرف کرد.

وی ادامه داد: تا قبل از این سخنان این ابهام در ذهن من بود که قرار است ایران در تعامل با اروپا چه کند؟ چطور پاسخ آمریکا را خواهد داد؟ که تا حدی به این سوالات ذهنم پاسخ داده شد.

این شهروند بیرجندی افزود: مردم از مسئولان انتظار ندارند که تمام مشکلات را حل کرده و مدینه فاضله‌ای برای آنان بسازند اما انتظار دارند که مسئولان در کنار آنان باشند، گاهی در جمع مردم قرار گیرند و با آنان همدل شوند.

ناصری خاطرنشان کرد: سخنان مسئولان با مردم و قرار گرفتن آنان در کنار مردم اگر مشکلی را حل نکند، حداقل کمی مردم را دلگرم خواهد کرد.

توجه به اشتغال جوانان

مریم نارمنجی، دانشجوی مقطع ارشد رشته مدیریت نیز به ایسنا می‌گوید: در حال حاضر دانشجویان بدون هیچ گونه انگیزه‌ای و تنها برای فرار از بیکاری به درس خواندن روی می‌آورند.

وی ادامه داد: از مسئولان می‌خواهم حداقل کمی در مورد بازار کار و اشتغال به جوانان دلگرمی واقعی دهند، چرا که همه مردم نمی‌توانند کسب و کار خانگی را راه اندازی کنند.

این دانشجو بیان کرد: در ذهن من به عنوان یک جوان مهم است که بدانم شرایط آینده زندگی من چگونه خواهد بود، اما در این شرایط انگار جوانان در یک فضای تاریک قرار دارند که هیچ چیز را نمی‌بینند.

در مورد مسائل اقتصادی با مردم روراست باشید

الهه وجدانی، یکی دیگر از شهروندان بیرجندی به ایسنا می‌گوید: سوال من از مسئولان این است که چرا مردم در شرایط فعلی حتی نمی‌توانند کالاهای اساسی را بخرند؟.

وی افزود: امروز شرایط به گونه‌ای است که در بازار، یا کالاهای اساسی مورد نیاز مردم پیدا نمی‌شود و یا مردم قدرت خرید آن را ندارند.

این شهروند بیرجندی ادامه داد: من از مسئولان می‌خواهم به ویژه در مورد مسائل اقتصادی با مردم روراست بوده و صداقت کامل داشته باشند.

وجدانی بیان کرد: مردم باید بدانند که در چه وضعیت اقتصادی قرار دارند و آیا این شرایط در چند ماه آینده برطرف خواهد شد یا بدتر خواهد شد؟

در مورد احتکارها با مردم شفاف صحبت کنید

هادی اسلامی، یکی دیگر از جوانان بیرجندی نیز در گفت‌وگو با ایسنا گفت: من بیشتر از احتکارها ناراحت هستم و از مسئولان می‌خواهم در مورد این احتکارها به صورت شفاف با مردم سخن گویند.

وی افزود: مردم باید بدانند که در چه شرایطی از از نظر احتکارها قرار دارند؟ چرا که دانستن این مسائل و چگونگی برخورد با محتکران، حق مردم است.

اسلامی بیان کرد: اینکه رییس جمهور در سخنان دیشب خود با مردم گفتند که حتی در فضای مجازی نیز نظرات مردم را می‌بینم برای من دلگرم کننده بود.

وی ادامه داد: در بخشی دیگر از سخنان، رییس جمهور از صبوری و نجابت ملت ایران سخن گفتند، بنابراین از مسئولان می‌خواهم که با دیدن صبوری مردم بیشتر تلاش کنند.

این شهروند بیرجندی بیان کرد: زمانی که مردم در برابر مشکلات نجابت نشان می‌دهند، مسئولیت مسئولان بیشتر می‌شود چرا که حق این مردم نیست که از بسیاری از نعمت‌ها چون برق و آب و کالاهای اساسی بی بهره باشند.

مسئولان در مقابل بی ثباتی نرخ ارز بایستند

عبدالرضا دلاکه، یکی دیگر از شهروندان بیرجندی نیز در به ایسنا می‌گوید: نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر روی افزایش قیمت کالاهایی چون طلا، مردم را به شدت در تنگنا قرار داده است.

وی ادامه داد: از مسئولان می‌خواهم تا با نهایت توان در مقابل بی ثباتی نرخ ارز بایستند چرا که مردم نمی‌توانند بیش از این فشار اقتصادی را تحمل کنند.

دلاکه یادآور شد: سخنان شب گذشته رییس جمهور در مورد نوسانات اقتصادی و نرخ ارز تا حدودی ابهامات ما را برطرف کرد اما از رییس جمهور می‌خواهم فعالیت آزاد صرافی‌ها را مدیریت کنند که دوباره مردم متضرر نشوند.

سخنان رییس جمهور با مردم راهی برای نشان دادن برنامه آینده کشور

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز به ایسنا گفت: سخنان رییس جمهور و همین طور بقیه مسئولین در دولت و گفت‌وگوی صمیمی با مردم بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: نیاز است مسئولان دولتی بیشتر با مردم سخن بگویند چرا که این صحبت، آثار روحی و روانی زیادی داشته و باعث می‌شود مردم در جریان مشکلات کشور قرار گیرند.

وی ادامه داد: ملت ایران خوب و نجیب هستند و اگر جمهوری اسلامی مشکلاتی دارد، درک می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجمع نمایندگان خراسان جنوبی، بارها درخواست ملاقات داشتند اما تاکنون موفق نشده‌ایم با رییس جمهور دیدار کنیم.

عبادی با بیان اینکه دیدار نمایندگان استان‌ها باعث بیان مشکلات مردم و ارائه آن‌ها به رییس جمهور می‌شود، افزود: لازم است ارتباط مسئولان با مردم و نمایندگان آن‌ها در مجلس، گرم تر باشد تا مشکلات مردم بیشتر بیان شود.

وی خاطرنشان کرد: مجامع نمایندگان استان‌ها گلایه دارند که هنوز نتوانسته‌اند با رییس جمهور صحبت کنند و مسائل مردم را با ایشان درمیان بگذارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سخنرانی صمیمی رییس جمهور در مقابل مردم ملجائی برای بیان برنامه‌های آینده دولت و رسیدگی به مشکلات مردم می‌شود.

مواضع مردم بسیار صریح و روشن بود، آنان تنها صداقت مسئولان را می‌خواهند، امیدواریم مسئولان نیز با مردمی این چنین نجیب و صبور، صادق باشند.


انتهای پیام