• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تاکید بر توزیع امکانات و تجهیزات امدادی بر اساس عدالت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: توزیع امکانات و تجهیزات امدادی باید بر اساس شاخص‌ها و عدالت میان شهرستان‌های استان توزیع شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید مجتبی علوی مقدم، روز گذشته (6 شهریور)، در مراسم افتتاحیه سوله امدادی شهرستان خوسف اظهار کرد: جمعیت هلال احمر یکی از نهادهای موثر در موضوعات امدادی در سه بخش پیشگیری حادثه، در زمان و بعد از حادثه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: توانمندی، برنامه ریزی، دقت و آموزش هر چه به روزتر و بر اساس فناوری‌های نوین باشد سبب می‌شود که قدرت عمل، دقت و سرعت عمل افزایش یابد و در این صورت می‌توانیم حوادث را به خوبی مدیریت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر نقش مهم و به سزایی را در بحث امدادرسانی ایفا می‌کند، افزود: در هر شهرستان امکانات و تجهیزات مورد نیاز در خصوص امدادرسانی باید پیش بینی شود.

علوی مقدم با توجه به اینکه امکانات و تجهیزات امدادی باید بر اساس شاخص‌ها و عدالت میان شهرستان‌ها توزیع شود، تصریح کرد: برخی از مناطق استان حادثه خیزتر هستند که به امکانات و تجهیزات امدادی بیشتری نیازمند هستند.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها موظف هستند که همکاری لازم را در مواقع بحرانی داشته باشند، اظهار کرد: با کمک دستگاه‌های اجرایی در زمان وقوع حوادث می‌توانیم سرعت امدادرسانی را افزایش دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات امدادرسانی در هر شهرستان به روز رسانی و نگهداری شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش نیروهای امدادی، این موضوع در همه پایگاه‌های امدادی مورد توجه قرار گیرد.انتهای پیام