• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرمایه گذاری 120 میلیارد تومانی در صنعت برق خوسف

فرماندار خوسف از سرمایه گذاری 120   میلیارد تومانی در صنعت برق شهرستان خوسف خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمد شفیعی، امروز(21 شهریور)، درجلسه تودیع و معارفه رییس اداره برق شهرستان خوسف گفت:۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت برق شهرستان خوسف در سال ۹۶ انجام شده است که این میزان سرمایه گذاری 12 برابر اعتبارات سرمایه گذاری و تامین برق واحدهای تولیدی صنعتی و مسکونی شهرستان تا ابتدای ابتدای سال 96 بوده است.

وی افزود: اعتبار تامین برق به عنوان اصلی ترین زیرساخت توسعه شهرستان خوسف نسبت به کل اعتبارات هزینه شده مبلغ ده میلیارد تومان بوده است.

فرماندار خوسف بیان کرد: از ابتدای سال 96 اولین نیروگاه ده مگاواتی خورشیدی استان توسط سرمایه گذاران خارجی به مبلغ 60 میلیارد تومان در خوسف راه اندازی شد.

شفیعی اظهار کرد: برای راه اندازی پست 132کیلوواتی شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف حداقل 30میلیاردتومان پیش بینی هزینه پیش بینی شده است که وسایل و تجهیزات این پست خریداری شده است و پیمانکار مشخص شده است.

وی گفت: برق رسانی ازخوسف به آبگرم معدنی لوت و نایبند با حداقل 24میلیاردتومان عملیات اجرایی آن شروع شده و قسمتی از تیرهای برق نیز جایگذاری شده است.

فرماندار خوسف با بیان اینکه در سال ۹۶ خط گرم و هنچنیت خرید بالابر و سایر اعتبارات استانی ملی انجام شده است، افزود: توسعه شبکه برق در شهرستان، نویدبخش توسعه و راه اندازی بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرستان خواهد بود.

محمد ابراهیم شرکاء، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: پرت انرژی در خراسان جنوبی ۷.۶ درصد است و این در حالی است که میانگین پرت انرژی در شبکه توزیع برق این میزان در کشور ۱۰.۶ درصد است که این میزان در نرم کشورهای اروپایی است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۲ نفر برای آموزش راه اندازی خط گرم به خراسان رضوی اعزام شده‌اند که هزینه آموزش آن‌ها ۸۰ میلیون تومان بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی شرکت توزیع نیروی برق را یک شرکت سهامی خاص عنوان کرد و افزود: بیشتر اعتبارات این شرکت از منابع داخلی است.

شرکاء برق را زیرساخت تمامی زیرساخت‌ها عنوان کرد و یادآور شد: در شهرستان خوسف در بحث صنعت برق کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است.


انتهای پیام