• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1287-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

به بهانه روز سینما؛

از بررسی عوامل رونق هنر هفتم تا فعال بودن هفت سینما در خراسان جنوبی

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از فعال بودن هفت سینما در استان خبر داد و گفت: عوامل بسیاری چون توجه به محتوای فیلم ‌ها، فراهم بودن زیرساخت‌ها و رعایت اخلاق فرهنگی در رونق سینما اثرگذار است.

سید علی زمزم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر هفت سینما در شهرستان‌های قاین، فردوس، سرایان، نهبندان، طبس و دو سینما در بیرجند فعال است.

وی افزود: برای راه اندازی سینما در شهرهای سربیشه و زیرکوه نیز تفاهم نامه‌هایی منعقد کرده‌ایم تا مردم این شهرستان‌ها نیز از این هنر بهره مند شوند.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی به عوامل جذب بیشتر مخاطب به سینما اشاره کرد و ادامه داد: سینماهای استان در چند سال گذشته دیجیتالی شده و اکران همزمان با تهران دارند که این امر باعث رونق سینماها شده است.

زمزم اظهار کرد: محتوای فیلم‌ها نیز باعث رونق بیشتر سینما می‌شود که عوامل تولیدکننده فیلم باید به این امر توجه خاصی داشته باشند.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر که فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در استان‌ها اکران می‌شود، بر رونق و افزایش جذب مخاطب به سینما افزوده شده است.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای جذب بیشتر مردم به سینما باید صدا و سیما در بحث معرفی فیلم‌ها فعالیت بیشتری داشته باشد.

زمزم ادامه داد: همچنین شهرداری‌ها نیز باید مکان‌های مناسبی بر تبلیغات فیلم‌ها درنظر گیرند که این امر نقش بسزایی در جذب مخاطب و رونق سینما دارد.

وی اظهار کرد: در کنار تمام این عوامل مردم نیز لازم است به حقوق قانونی و معنوی تهیه کنندگان فیلم‌ها احترام گذاشته و از دانلود فیلم‌ها اجتناب کنند.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهرستان‌هایی که‌ امکان استقرار سینما وجود ندارد، گروه‌های سیار با همکاری مسئولان این شهرها برای اکران فیلم‌ها مستقر هستند.

زمزم ادامه داد: با تصویب خانه سینما، انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش، اکران فیلم‌های سینمایی با بلیت نیمه بها در روز جهارشنبه ٢١ شهریورماه سال جاری همزمان با روز ملی سینما انجام می‌شود.

وی یادآور شد: مردم می‌توانند با مراجعه به سینماهای سطح استان، به تماشای فیلم‌های تنگه ابوقریب، هزارپا، شعله ور و کاتیوشا به صورت نیمه بها بنشینند.


انتهای پیام