• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

برپایی ۳۴ پایگاه حامی یابی در همایش شیرخوارگان حسینی خراسان جنوبی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: در آستانه پنجم محرم و برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، ۳۴ پایگاه حامی یابی در محل برگزاری این همایش در خراسان جنوبی برپا می‌شود.

احمد رفیعی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح حامی یابی برای فرزندان ایتام و محسنین، یکی از طرح‌های شاخص کمیته امداد است که در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود.
وی ادامه داد: مادران و بانوان گرامی می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های حامی یابی، ضمن آشنایی با طرح‌های این نهاد به ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین، حمایت مادی و معنوی خود را از یک یا چند یتیم تحت حمایت اعلام کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: این نهاد در مناسبت‌های مختلف شامل؛ مراسم اعتکاف، ماه مبارک رمضان، ماه محرم با برپایی پایگاه‌های حامی یابی در سطح مساجد و میادین نسبت به جذب حامی برای ایتام و خانوارهای نیازمند تحت حمایت اقدام می‌کند.
رفیعی طرح محسنین را یکی از طرح‌های نوپای این نهاد دانست و گفت: در این طرح برای خانوارهای نیازمند که دارای پدر و مادر هستند اما از لحاظ مادی درزمینه ‌های مختلف دچار مشکل هستند حامی یابی می‌شود.
وی یادآور شد: در همایش شیرخوارگان حسینی سال گذشته، ۲۲ پایگاه جذب حامی برپا و در این پایگاه‌ها ۷۹ حامی، حمایت از ۸۲ یتیم، خانواده محسنین و بیمار را بر عهده گرفتند.


انتهای پیام