• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

مداحان و مبلغان پیام‌رسان قیام عاشورا باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: مبلغان و سخنرانان در منابر خود پیام عاشورا را تبیین کنند و مداحان اهل بیت(ع) و مبلغان باید پیام‌رسان قیام عاشورا باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام احمد رضایی، امروز(22 شهریور)، در همایش پیام‌آوران عاشورایی خراسان جنوبی اظهار کرد: هیئات مذهبی باید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است تلاش بیشتری کنند.

وی گفت: هیئات مذهبی و مساجد یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های امربه معروف و نهی از منکر شوند چرا که مساجد ظرفیت‌هایی بالایی دارند و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی امربه معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی دانست و افزود: ساماندهی این واجب الهی باید در مساجد باشد و هیأت‌ها برای تداوم ایثار و شهادت فعالیت بیشتری کنند.

رضایی تصریح کرد: نوکری کردن برای اهل بیت(ع) یک افتخار است که نصیب هر کسی نمی‌شود لذا باید خادم و پیام‌رسان قیام امام حسین(ع) باشیم.

وی با بیان اینکه نوکری کردن برای اهل بیت(ع) لطفی است که خداوند متعال به ما عنایت کرده و قابل معامله با چیز دیگری نیست، اظهار کرد: امروز بسیاری از انسان‌ها در سراسر عالم عاشق امام حسین(ع) هستند و افتخار نوکری حضرت را دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: مبلغان و سخنرانان در منابر خود پیام عاشورا را تبیین کنند و مداحان اهل بیت(ع) و مبلغان باید پیام‌رسان قیام عاشورا باشند.

رضایی اظهار کرد: هیئات مذهبی مهم‌ترین عامل بقای اسلام هستند و هیأت‌ها باید مرکز نشر معارف اسلام باشند و نباید فعالیت هیئات مذهبی را محدود به زمان خاصی کنیم.

وی با بیان اینکه هیئات مذهبی در طول انقلاب اسلامی نقش بسزایی در جامعه داشتند، یادآور شد: اگر از تفکر حسینی عقب نشینی کنیم شکست می‌خوریم اما وقتی در عمل وارد میدان شویم دشمن در برابر ما سر تعظیم فرود می‌آورد.

انتهای پیام