• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

پیام عاشورا ایستادگی در مقابل ظلم است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی پیام تمام انبیاء الهی را بر اساس عدل دانست و ادامه داد: پیام عاشورا به معنای ایستادن در برابر ظلم است و این پیام بی تفاوتی را برنمی‌تابد و باید مبارزه با ظلم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین عبادی، امروز(22 شهریور)، در همایش پیام‌آوران عاشورایی خراسان جنوبی اظهار کرد: پیام عاشورا دین خدا است که ائمه اطهار(ع) و 124 هزار پیامبر فدای آن پیام می‌شوند.

وی با بیان اینکه تمام ارزش‌ها در دین است، افزود: خداوند متعال انسان را به عنوان اشرف مخلوقین خلق کرد و بار امانات الهی بر دوش انسان گذاشته شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: واقعه صحرای کربلا یک مصیبت بزرگی بود اما در واقع بزرگی آن آسیبی است که به دین وارد شده است.

عبادی اظهار کرد: در کربلا دین خدا در انزوا قرار گرفت و امام حسین(ع) برای دین خدا و امربه معروف و نهی از منکر قیام کردند.

وی پیام تمام انبیاء الهی را بر اساس عدل دانست و ادامه داد: پیام عاشورا به معنای ایستادن در برابر ظلم است و این پیام بی تفاوتی را برنمی‌تابد و باید مبارزه با ظلم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مبارزه با ظلم را باید ابتدا از خود آغاز کنیم لذا اندیشه و تفکرات خود را باید درست کنیم، خاطرنشان کرد: 50 کشور اسلامی برای جنایت‌هایی که دشمنان بر سر مردم مظلوم می‌آورند چرا اقدامی نمی‌کنند و بی تفاوت هستند؟

عبادی اظهار کرد: تاکنون جبهه مقاومت در منطقه موفقیت‌های بسیاری داشته و اگر حساسیت این جبهه به سایر انسان‌ها نیز سرایت کند دشمن جرأت ندارد به منطقه وارد شود.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) جایگاه ویژه‌ای در میان تمام مذاهب دارد، یادآور شد: فتنه‌گران به طور قطع شکست می‌خورند، ما فتنه نمی‌کنیم اما از فتنه هم نمی‌ترسیم چرا که بعد از این فتنه‌ها ظهور امام زمان(عج) حاصل می‌شود.

انتهای پیام