• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-15014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

برگزاری رزمایش عاشورایی محمد رسول الله ۲ در خراسان جنوبی

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از برگزاری رزمایش عاشورایی محمد رسول الله ۲ با حضور 20 هزار رزمنده و بسیجی در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی، امروز(۲۲ شهریور)، در همایش بزرگ پیام آوران عاشورایی اظهار کرد: تمام تدابیر برای برگزاری هر چه بهتر مراسمات ایام ماه محرم در استان اندیشیده شده است‌.

وی گفت: بر خلاف صحبت‌هایی که دشمن و ایادی خود فروخته آن و عناصر وابسته به غرب مطرح می‌کنند ماه محرم را با شور و شعور برگزار می‌کنیم و به طور قطع دشمنان مایوس می‌شوند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر از ابتدای محرم آغاز شده است، افزود: تاکنون جلسات بسیاری برگزار شده و دستورالعمل‌ها به تمام شهرستان‌ها ارسال شده است.

قاسمی با اشاره کنگره ملی دو هزار شهید استان، تصریح کرد: سال 97 در خراسان جنوبی به نام سال فضای فرهنگی شهید و شهادت و ترویج فرهنگ حسینی، فرهنگ عاشورایی و ایثار و شهادت نام گذاری شده است.

وی با بیان اینکه امروز تذکر لسانی وظیفه همگانی است، اظهار کرد: در راستای برگزاری کنگره در استان بیش از 850 برنامه از ابتدای سال انجام شده و در ادامه نیز انجام خواهد شد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 400 یادواره شهدا در استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: کنگره شهدا بزرگترین رویداد فرهنگ عاشورایی است.

قاسمی اظهار کرد: مداحان و سخنرانان در ایام ماه محرم در منابر به بحث شعارهای انقلاب در وصف شهدا بپردازند و بحث پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را تبیین کنند.

وی افزود: تکریم خانواده شهدا و حضور هیئات در مقابل منازل شهدا، دعوت از رزمندگان، آزادگان و جانبازان برای ایراد خاطره در محافل و مجالس که باید انجام شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری مرحله دوم رزمایش عاشورایی محمدرسول الله 2 در استان، یادآور شد: این رزمایش ابتدای مهرماه و با حضور 20 هزار رزمنده و بسیجی انجام می‌شود.

انتهای پیام