• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-15114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان جنوبی:

هیات های مذهبی به نماز ظهر عاشورا توجه ویژه کنند

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان جنوبی گفت: هیات‌های مذهبی به بحث نماز ظهر عاشورا اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و تلاش کنند تا در اقامه نماز ظهر عاشورا شرکت فعال داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، غلامرضا عباسی مقدم، امروز (22 شهریور)، در همایش بزرگ پیام آوران عاشورایی استان اظهار کرد: هیئات مذهبی یکی از عوامل اصلی گسترش فرهنگ اسلامی در بین مردم و نهادینه کردن آن هستند.

وی به حرکت هیات‌های مذهبی در سطح شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: هیئت‌های مذهبی از شب هشتم محرم حرکت خود را آغاز می‌کنند و تا ظهر روز یازدهم محرم ادامه دارد.

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان جنوبی به مسیر هیات‌ها برای ورود به قتلگاه بیرجند در روز عاشورا اشاره کرد و افزود: مسیر میدان امام خمینی(ره)، خیابان جمهوری اسلامی، میدان امام حسین(ع) و قتلگاه پیش بینی شده است‌.

عباسی مقدم تصریح کرد: همچنین میدان شهدا، خیابان منتظری، سه راه اسدی، میدان امام حسین(ع) و قتلگاه، بلوار شهدای عبادی، خیابان انقلاب، میدان امام حسین(ع) و قتلگاه از دیگر مسیرهایی است که برای ورود هیات‌ها در قتلگاه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: هیات‌های شمال شهر بیرجند نیز می‌توانند از خیابان شهید رجایی به سمت قتلگاه حرکت کنند.

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان جنوبی افزود: هیات‌های مذهبی به بحث نماز ظهر عاشورا اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و تلاش کنند تا در اقامه نماز ظهر عاشورا شرکت فعال داشته باشند.

عباسی مقدم اظهار کرد: هیات‌های مذهبی که در زمان اذان به قتلگاه می‌رسند باید مراسم عزاداری را تعطیل، بلندگوها را خاموش و در نماز شرکت کنند و هیات‌هایی نیز که زمان اذان ظهر در مسیر هستند در همان مکان اقامه نماز داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۷۸ هیات مذهبی فعال در مرکز استان وجود دارد، یادآور شد: ایستگاه‌های صلواتی غیرمجاز در سطح شهر جمع آوری می‌شوند.

انتهای پیام