• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-15414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خبر داد:

سازماندهی 1300 نفر در قالب طرح طلایه داران خراسان جنوبی

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی اعلام کرد: 1300 نفر در قالب طرح طلایه داران خراسان جنوبی سازماندهی شدند. 
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی، امروز(23 شهریور)، در پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: رسالت تمام انبیاء الهی و پیامبران امربه معروف و نهی از منکر بوده و دین آن‌ها بر این پایه استوار بوده است.

وی با بیان اینکه در جامعه اسلامی اساس حاکمیت صالحین مسأله امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: ائمه اطهار(ع) علاوه بر دعوت به خداشناسی مبارزه با زشتی‌ها و پلیدی‌ها را در دستور کار خود قرار دادند.

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان کرد: کسانی که قرار است امربه معروف و نهی از منکر کنند باید معروف‌ها و عواقب منکر را بشناسند.

قاسمی با بیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر یک تکلیف همگانی است، تصریح کرد: هر زمانی معروف‌ها در جامعه بیشتر شود منکرات نیز نابود و منزوی خواهند شد.

وی ادامه داد: قانون امربه معروف و نهی از منکر سال‌ها بدون اینکه تصویب شود بر زمین مانده بود اما در اردیبهشت ماه سال 94 این قانون تصویب و ابلاغ شد و تمام آمران به معروف و ناهیان از منکر با این قانون آشنا شدند.

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با بیان اینکه این قانون همه آمران به معروف را مورد حمایت قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: شورای امربه معروف و نهی از منکر استان به ریاست نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تشکیل شده است.

قاسمی با بیان اینکه یک هزار و 300 نفر در استان آموزش دیدند و ساماندهی شدند، اظهار کرد: تذکرلسانی وظیفه همه افراد است و  گروه‌های امربه معروف و نهی منکر در تمام مساجد و سازمان‌ها و ادارات در حال تشکیل است.

وی با بیان اینکه سخنرانان در محافل و مجالس ترویج ایثار و شهادت و حق طلبی را در دستور کار قرار دهند، افزود: گروه‌های تذکر لسانی در ایام تاسوعا و عاشورا فعالیت می‌کنند و در هیات‌ها حضور خواهند داشت.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه شوراهای امربه معروف و نهی از منکر در مساجد فعال خواهند بود، یادآور شد: تخریب و توهین در مساجد و هیأت‌های مذهبی ممنوع بوده و همراهی و همدلی و مطالبه‌گری یک ضرورت است.

انتهای پیام