• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-485-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه موقت بیرجند‌:

مسئولین نوع نگاه خود در عرصه اقتصادی را تغییر دهند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مسئولین باید نوع نگاه خود در عرصه اقتصادی را تغییر داده و مدیران حوزه اقتصادی را از افراد انقلابی، پرتلاش و کارآمد بگذارند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام مجید نصیرایی ظهر امروز(23 شهریور) در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: از ابتدای تاریخ تاکنون جریان کفر به دنبال نابودی جبهه حق بوده است.

وی با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) در هر جا که وارد می‌شدند ابتدا مسجدی ایجاد می‌کردند، گفت: پیامبراکرم(ص) مسجد را به عنوان محوریت تمام فعالیت های مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قرار می‌دادند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: هر وقت دشمنان میخواستند مساجد را به حاشیه ببرند بلافاصله مسجدی مانند مسجد ضرار درست می‌کردند چرا که اینگونه مساجد کاری به دین و سیاست و اتفاقات روز جامعه ندارند.

نصیرایی یکی از مهم‌ترین عناصر برای بالندگی و گسترش شیعه را عزاداری و روضه‌خوانی دانست و تصریح کرد:  دشمنان برای اینکه محرم و صفر را تحت تاثیر قرار دهند میلیاردها دلار هزینه کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه عده‌ای که دم از حسین(ع)، عاشورا و معارف و ظواهر دین می زنند به اصل و محتوای دین نمی پردازند و در این سال‌های اخیر همواره جریاناتی بر علیه ماه محرم و عاشورای حسینی تبلیغ می‌کنند اما هیچ توجهی به معارف و پیام اصلی قیام عاشورا ندارند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه اشک ریختن در هیأت هدف نیست بلکه وسیله و سلاح است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف دشمنان این است که آمریکا را قدرتمند و توانمند و نظام اسلامی را ناکارآمد و ناتوان جلوه دهند.

نصیرایی اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایجاد جنگ رسانه‌ای و جنگ اقتصادی می‌خواهند ایران اسلامی را تحت فشار قرار دهند اما هر جا که با جمهوری اسلامی روبرو شدند شکست خوردند و موفق نشدند.

وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جمهوری اسلامی ایران بحران‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و از این بحران‌ها سربلند بیرون آمده لذا آن‌ها آرزو به هم پاشیدن ایران اسلامی را با خود به گور می‌برند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت باید قوی، انقلابی، جهادی و مومن باشد، تصریح کرد: تجربه 6 ساله اعتماد به آمریکا و انگلیس وقت مملکت را تلف کرد و دولتمردان با این نشست ها می خواستند مشکلات مردم را حل کنند که این مسیر قابل تکرار نیست.

انتهای پیام