• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تلاش برای آشنایی با پدافند غیرعامل در دانشگاه بیرجند

دبیر کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه بیرجند گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل پنج کارگاه آموزش تخصصی در دانشگاه بیرجند برگزار شد.


حسن زنگویی در حاشیه مانور مقابله با آتش سوزی در دانشگاه بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: مانور کاهش صدمات ناشی از آتش سوزی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در دانشگاه بیرجند اجرا شد.

وی افزود: این مانور صبح به منظور بالابردن آمادگی دانشگاهیان برای کاهش صدمات ناشی از حوادث در تمامی بخش‌های اداری و آموزشی سه پردیس شوکت آباد، امیرآباد و شهدای دانشگاه به اجرا درآمد.

مدیر حراست دانشگاه بیرجند بیان کرد: در این مانور پس از شنیدن صدای آژیر دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه از ساختمان‌ها خارج و در محل‌های امن تعیین شده تجمع کردند و پس از اعلام شرایط عادی به ساختمان‌ها بازگشتند.

زنگویی به دیگر برنامه‌های این هفته در دانشگاه بیرجند اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل پنج کارگاه آموزش تخصصی در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی نقش پدافند اقتصادی در اقتصاد استان، پدافند غیرعامل و مقاوم سازی سازه‌های استان، نقش تولید پراکنده و شبکه انتقال و توزیع در تداوم برق رسانی، تحلیل ریسک در مطالعات پدافند غیرعامل تأسیسات آبی استان و پدافند سایبری بیومتریک و امنیت اجتماعی طی هفته پدافند غیرعامل در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

دبیر کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه بیرجند یادآور شد: برگزاری نمایشگاه پدافند غیرعامل، برگزاری مسابقه آشنایی با پدافند غیرعامل و جلسه هم اندیشی آسیب پذیری‌های استان در حوزه پدافند غیرعامل نیز از جمله دیگر فعالیت‌های کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه بیرجند در طول این هفته بود.

انتهای پیام