• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1487-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فروش یک میلیارد تومانی صنایع دستی در طبس

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس از فروش بیش از یک میلیارد تومانی صنایع دستی از ابتدای سال جاری تا کنون در شهرستان طبس خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، رسول بهبهانی، امروز ۱۵ آذر، در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال بسیار خوب گردشگران و مسافران از صنایع دستی شهرستان طبس، اظهار کرد: در همین راستا در بازار مرکزی طبس بیش از ده فروشگاه عرضه محصولات صنایع دستی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه استقبال گردشگران و تورهای داخلی و خارجی از شهرستان طبس طی سال های گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است، افزود: در تعطیلات اواخر هفته شاهد حضور تورهای گردشگری از استان ‌هایی همچون تهران، فارس، خوزستان و خراسان رضوی هستیم که این امر در رونق صنایع دستی این منطقه نیز اثرگذار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس با اشاره به اینکه گردشگری می‌تواند بستر مناسبی برای صنایع دستی و عاملی برای تولید هنرهای سنتی باشد، گفت: نمایشگاه منطقه‌ای شهرستان طبس در 15 روز نوروز سال جاری بیش از پنج میلیارد ریال در 28 غرفه باغ گلشن فروش صنایع دستی داشته است.

وی ادامه داد: علاوه بر فروش صنایع دستی در نوروز سال جاری از ابتدای امسال نیز بیش از ده میلیارد ریال هنرهای دستی شهرستان طبس به فروش رفته است.

بهبهانی با بیان اینکه فصل گردشگری از ابتدای مهرماه آغاز و تا اسفندماه ادامه دارد، یادآور شد: امیدواریم در این ایام نیز فروش هنرمندان افزایش پیدا کند و چرخ اقتصاد شهرستان طبس و خراسان جنوبی بیش از پیش به گردش درآید.

انتهای پیام