• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-9614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

برداشت جو از مزارع طبس آغاز شد/ آسیب به 500 هکتار بر اثر سیل

مدیر جهاد کشاورزی طبس با بیان اینکه برداشت محصول جو از سطح   2400 هکتار زیرکشت جو در شهرستان آغاز شد، گفت: امسال 500 هکتار از مزارع زیرکشت جو در این شهرستان بر اثر خسارت سیل دچار افت عملکرد شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، داود بخشایی افزود: برداشت محصول جو در شهرستان طبس با به کارگیری 9 دستگاه کمباین بومی، 10 دستگاه کمباین مهاجر و 15 دستگاه دروگر آغاز شد .

وی با بیان اینکه برداشت محصول جو از سطح   2400 هکتار زیرکشت جو در شهرستان آغاز شد، گفت: پیش بینی می‌شود شش هزار تن جو از سطح   زیرکشت این محصول برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی طبس با اشاره به اینکه برداشت جو در این شهرستان تا اواسط خردادماه ادامه دارد، افزود: متوسط عملکرد محصول جو در شهرستان طبس 2.7 تن در هکتار پیش بینی می ‌شود.

بخشایی ادامه داد: امسال 500 هکتار از مزارع زیرکشت جو در این شهرستان بر اثر خسارت سیل دچار افت عملکرد شده است.

وی، نصرت، یوسف، ریحان و محلی را از ارقام کشت شده جو عنوان کرد و   یادآور شد: بوجاری و ضدعفونی بذور، توزیع بذر اصلاح شده، توزیع به موقع نهاده‌ها، اطلاع رسانی و پیگیری برای بیمه 800 هکتار   سطح زیرکشت، اطلاع رسانی و معرفی بهره برداران به منظور استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش و ارائه خدمات فنی و کارشناسی از   اقدامات   جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان است.


انتهای پیام