• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-20314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تکمیل پروژه جاده بیرجند _ قاین؛ نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور گفت: تکمیل پروژه دو بانده سازی جاده بیرجند - قاین 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدرضا کدخدازاده، امروز ۳۰ اردیبهشت، در بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه باند دوم محور بیرجند - قاین اظهار کرد: مطالبات پیمانکاران و کارگران این جاده مواصلاتی 50 میلیارد تومان است که سبب شده پروژه به کندی پیش برود.

وی افزود: کریدور یزد و چابهار یکی از کریدورهای اصلی کشور است و ظرفیت 8.5 میلیون تن وزن کالا را دارد که به آسیای میانه ختم می‌شود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور تصریح کرد: کریدور جنوب - شمال شرق از سمت زاهدان - بیرجند - مشهد ۱۵۷۶ کیلومتر است و در حال حاضر ۱۰۴۸ کیلومتر عملیات دو بانده سازی این کریدور در دست اجرا است و مابقی به بهره برداری رسیده است.

کدخدازاده افزود: همچنین 425 کیلومتر از این محور در خراسان جنوبی قرار دارد که تاکنون از این میزان باند دوم 191 کیلومتر افتتاح شده است.

وی یادآور شد: تکمیل پروژه دو بانده سازی جاده بیرجند - قاین با احتساب مطالبات پیمانکاران 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور خاطرنشان کرد: جاده بیرجند - قاین 100 کیلومتر است که پیمان سپاری شده و تاکنون 48 کیلومتر از باند دوم آن به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام