• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-20414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آغاز عملیات اجرایی ایمن سازی ۳ نقطه پرحادثه در خراسان جنوبی

با حضور معاون وزارت راه و شهرسازی، مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری استان، عملیات اجرایی ایمن سازی 3 نقطه پرحادثه و بهره برداری عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری استان آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، جعفر شهامت، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی، امروز ۳۰ اردیبهشت، در مراسم بهره برداری از عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری استان و آغاز عملیات اجرایی ایمن سازی 3 نقطه پرحادثه اظهار کرد: ایمنی راه و حمل و نقل از اولویت‌های ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که امید می‌رود با اجرا و اتمام پروژه‌های ایمن سازی نقاط حادثه خیز شاهد تدوام روند کاهش آن باشیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری ادامه داد: پروژه احداث استراحتگاه کویری و ساماندهی میدان دیگ رستم واقع در محور دیهوک- راور و میدان سه راهی جعفرانی واقع در محور طبس – اصفهان جمعاً با اعتباری 14 ملیارد ریال و تبدیل 7 دستگاه آبنما به پل و بهسازی 7/2 کیلومتر از محور دیهوک- راور نیز با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

دبیر کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون از 27 نقطه پر تصادف استان،7 نقطه ایمن سازی و عملیات اجرایی 5 نقطه دیگر در دست اجرا است و در سفر وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی سه نقطه جدید آغاز شد.


شهامت ادامه داد: ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی با اعتباری بالغ بر 33 ملیارد ریال، مبادی ورودی بیرجند (سایت مقابل پلیس راه) با اعتبار 7 میلیارد ریال و ضلع غربی میدان شهدای عبادی نیز با اعتباری بالغ بر 24 ملیارد ریال آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرایی شدن تفاهم نامه مشارکت استانی – ملی و با تسریع ایمن سازی نقاط پرحادثه و افتتاح باندهای دوم و رعایت قوانین رانندگی، شاهد بهبود محسوس ضریب ایمنی در محورهای استان باشیم.

انتهای پیام