• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-486-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

درخشش خراسان جنوبی در کنگره ملی کارآفرینی و توسعه کسب و کار مجلس

مدیر موسسه بین‌الملل خوارزمی گفت: در کنگره ملی کارآفرینی و توسعه کسب و کار که به همت فراکسیون کار و کارآفرینی مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ مدیر موسسه بین‌الملل خوارزمی به عنوان کارآفرین شایسته کشوری انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

محمدحسین رزقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی وی با اشاره به اهمیت کارآفرینی و نقش آن در توسعه، اظهار کرد: در دنياي در حال تحول امروز، كاميابي از آن جوامع و سازمان‌هايي است كه بين منابع كمياب و قابليتهاي مديريتي و كارآفريني منابع انساني خود رابطه معني داري برقرار سازد.

دبیر کانون کارآفرینان استان با اشاره به تجارب كشورهايي مانند ژاپن، كره جنوبي، مالزي و هند در زمینه کارآفرینی، تصریح کرد: امروزه كار و فعاليت شكل تازه‌اي به خود گرفته است و به سوي خودكارفرمايي و خوداشتغالي در حركت است.

رزقی ادامه داد: كارآفريني و كارآفرينان نقش كليدي در روند توسعه و پيشرفت اقتصادي جوامع مختلف ايفا مي‌كنند و کشورهایی که به این مهم توجه کرده‌اند امروزه به توسعه یافتگی کشور خود می‌بالند.

وی با اشاره به اهمیت کارآفرینی در خراسان‌جنوبی، خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی امروز استان به گونه‌ای است که حل مشکلات و تنگناها، الگوها و راه‌حلهای جدید و متفاوتی را می طلبد.

دبیر کانون کارآفرینان خراسان‌جنوبی با اشاره به کنفرانس ملی کارآفرینی و توسعه کسب و کار، بیان کرد: این کنفرانس به همت فراکسیون کار و کارآفرینی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و از سراسر کشور کارآفرینان مورد ارزیابی قرار گرفته بودند.

رزقی ادامه داد: خوشبختانه موسسه بین‌الملل خوارزمی از خراسان‌جنوبی بر اساس ارزیابی به عمل آمده بعنوان کارآفرین شایسته انتخاب و توسط رئیس فراکسیون کاروکارآفرینی مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با تاکید بر نقش موثر آموزش در توسعه کارآفرینی، یادآور شد: شایسته است فرهنگ کارآفرینی از سنین پایین در ذهن کودکان نهادینه شود و موسسات آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان‌ها، مراکز آموزش حرفه‌ای، دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها، آموزش‌های لازم را برای فرهنگ‌سازی کار و  توسعه کارآفرینی در دستور کار خود قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: