• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4184-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

فعالیت 34 سامانه ثبت تخلف فعال در خراسان‌جنوبی

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از وجود34 سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط در خراسان‌جنوبی خبر داد.

هادی بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در10  ماهه سال جاری بیش از 60 هزار و 693 هزار تخلف سرعت در محورهای خراسان‌جنوبی ثبت شد.

وی با بیان اینکه سنوات گذشته سرعت لحظه‌ای این دوربین‌ها فعال بوده است، افزود: از ابتدای آذرماه سال جاری نیز تمامی سیستم‌های ثبت سرعت متوسط در استان فعال و راه‌اندازی شده است.

 سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: ایمنی یک مفهوم بسیار وسیع  و چند وجهی است و در کنار ارتقاء ایمنی راه نباید از ایمنی خودرو، بویژه کاربران راه‌ها و ضرورت پرهیز از رانندگی پر خطر غفلت کرد.

بهمنی ادامه داد: بنابراین هوشمندی رانندگان در راه‌ها بسیار ضروری است و افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نشان دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب در طول راه‌ها است.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود 34 سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت در استان وجود دارد؛ روزانه به صورت میانگین210 تا 190 مورد تخلف توسط این دوربین‌ها ثبت می‌شود.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: تعداد این سامانه‌ها به زودی به 68 سامانه افزایش خواهد یافت به طوری که 80 درصد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین‌های ثبت تخلفات کنترل سرعت قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: