• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-8414-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

احیاء فریضه نماز با استفاده از روحانیون پویان و متفکر

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان‌جنوبي   گفت: سیاستگزاران در ستاد اقامه نماز با هدف پویایی و تشویق نسل جوان، از روحانیون جوان و پویا با تفکرات نوین استفاده کنند.

گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، علي اسماعيلي امروز (16 بهمن ماه) در گردهمایی ائمه جمعه و رابطین دستگاه‌های اجرایی استان اظهارکرد: روح زندگی و حیات همه بعد از اصول دین و اعتقاد اصلی به وحی، نبوت و رسالت ختم مرسلین به نماز است.

وی افزود: اگر معنویت در نماز و خشوع و خضوع در مقابل ذات اقدس کبریا گرفته شود انگیزه‌ای برای تلاش و فعالیت باقی نمی‌ماند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان‌جنوبي با اشاره به اینکه اهمیت نماز بر هیچ کس پوشیده نیست، تصریح کرد: کسانی که توفیق خدمت را دارند شرعی و قانونی مکلف هستند که الگو برای همه مردم و جوانان و در اقامه نماز باشند.

اسماعیلی با تاکید به اینکه وظیفه همه مسئولین است تا در راه انجام هرچه بهتر این فریضه انجام وظیفه کنند، ادامه داد: احتمام ویژه به برپایی نماز خصوصا نماز جماعت در ادارات وتشویق با شیوه‌های درست اعتقادی با نظر روحانیت برای شرکت در نماز انجام شود.

وی بیان کرد: همه مدیران دقت داشته باشند در این راستا انجام وظیفه بیشتری داشته باشند و با مشارکت در نماز جماعت الگویی برای سایر همکاران نیز باشند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان‌جنوبي با تاکید بر اهمیت مکان برپایی نماز در ادارات ادامه داد: تا جایی که ممکن است بهترین نقطه در ادارات به برگزاری نماز اختصاص و محل نماز خانه قرار داده شود.

اسماعیلی با بیان اینکه مدیران دقت و احتمام در خصوص اقامه نماز را داشته باشند، تاکید کرد: روحانیون و سیاستگزاران در ستاد اقامه نماز با هدف پویایی و تشویق نسل جوان، از روحانیون جوان و پویا با تفکرات نوین استفاده کنند.

وی یادآور شد: استانداری خراسان جنوبی رتبه دوم در سطح کشور در امر اقامه نماز را کسب کرده که این امر توفیق بزرگی است و سعی می‌شود این سطح را حفظ و در امر ارتقاء آن نیز تلاش کنیم.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان‌جنوبي خاطر نشان کرد: ستاد اقامه نماز کمبودها و نواقص را در خصوص اقامه نماز گزارش و برای رفع ان تمام تلاش خود را خواهیم کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: