• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-885-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان‌جنوبی:

صدای کم آبی استان باید در جمع دولت‌مردان شنیده شود


استاندار خراسان‌جنوبی گفت: آب مهم ترین مسئله استان است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمدمهدی مروج الشریعه، در شورای اداری استان اظهار کرد: خوشبختانه به علت وحدت، همدلی، همیاری و انسجام فکری که در کلیت استان و روحانیت و دستگاه‌های اداری وجود دارد آهنگ حرکت به سمت رشد و توسعه همه جانبه استان با رویکرد توسعه متوازن و عدالت فراگیر در استان برقرار است.

وی افزود: با افتتاح ۱۰۱۹ پروژه با اشتغال مستقیم ۲۲۰۰ نفر در دهه فجر، هدیه‌ مدیران استان به نمایش گذاشتند‌.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: یک برنامه کوتاه مدت این است که در شرایطی که ضعف بنیان های اقتصادی در دولت وجود دارد با تمام توان برای جبران نقیصه ناشی از ضعف اقلیم تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه شورای بانک های استان در حال پیگیری و جذب کامل هستند، اظهار کرد: در برنامه‌های میان مدت استفاده از ظرفیت معادن مدنظر است که باید استخراج و فرآوری شوند.

استاندار یادآور شد: مسئله آب در برنامه میان مدت و کوتاه مدت و بلندمدت پیگیری می‌شود؛ در هر سه بازی زمانی آب مهم ترین مسئله استان است.

وی با بیان اینکه در حوزه میراث فرهنگی مرکز و غرب استان یکی از هدف های مهم توریست‌ها به ویژه توریست‌های اروپایی است، بیان کرد: ذصنایع دستی یکی از پتانسل های استان است که در برنامه های میان مدت و کوتاه مدت پیگیری می‌شود ؛ ۲۵ هزار نفر در صنایع دستی فعال هستند .

استاندار با تاکید بر اینکه برای قرار گرفتن سوغات استان در سبد سوغات زائر باید تلاش شود، گفت: در برنامه بلندمدت تدوین برنامه ۱۴۲۰ استان در دست پیگیری است؛ این برنامه با جدیت تمام برای تعیین جهت توسعه استان و براساس چه پایه ای پیگیری می شود.

مدیر ارشد استان گفت: صدای کم آبی این استان باید در جمع دولت مردان شنیده شود، افزود: این استان میانگین ۶.۲ میلی‌متر بارش در سال جاری دارد. برای حل این مسئله در زمان کوتاه باید هر امکانی که می‌تواند  اثرگذار باشد بکار گرفته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: