• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-9014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی:

طرح "خانه و مدرسه" در مهدهای کودک خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: طرح "خانه و مدرسه" در یکی از مهدهای کودک بیرجند برای 10 خانواده به صورت پایلوت به مدت 8 هفته برگزار شد و در آینده نیز در دو مهد کودک "میخک" و "مجد" نیز اجرا می‌شود.

علی‌عرب‌نژاد در حاشیه مراسم اختتامیه و جشن فارغ التحصیلی طرح "خانه و مدرسه"، در گفت و گو با به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی،  گفت: خانواده اصلی‌ترین عامل پیشگیری و یا گرایش فرزندان به سمت مواد مخدر است.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده و همکاری شورای هماهنگی مواد مخدر و مجموعه‌ی آموزش و پرورش با بهزیستی و حوزه‌ی معاونت سیاسی اجتماعی که حامی این طرح بودند این طرح در یکی از مهدهای کودک بیرجند برای 10 خانواده به صورت پایلوت به مدت 8 هفته برگزار شد و در آینده نیز در دو مهد کودک "میخک" و "مجد" نیز اجرا می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه چالش‌ها و دعواهای والدین،جلوی فرزندان، بستر ورود کودکان در آینده به سمت آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کند، افزود: برگزاری طرح‌هایی از قبیل طرح "خانه و مدرسه" مدیریت رفتار والدین با کودکان آموزش داده می‌شود.

عرب‌نژاد گفت: طرح "خانه و مدرسه" یکی از طرح‌های دفتر پیشگیری از اعتیاد است که طرح مصون‌سازی، طرح اجتماع‌محور در محلات، مهدهای کودک از دیگر طرح‌هایی است که در دفتر پیشگیری از اعتیاد بهزیستی استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طرح "خانه و مدرسه" با هدف انسجام خانواده و ایجاد وحدت بین کودک و خانواده اجرا شد که به صورت 8 هفته و 8 جلسه پشت سر هم خانواده و تمام اعضای خانواده در این جلسات حضور داشتند و فعالیت‌هایی را انجام دادند که یسری از این فعالیت‌ها با هدف‌های خاصی انجام شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی افزود: این طرح یکی از طرح‌هایی است که به صورت پایلوت سال 94 در کشور اجرا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: