• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7584-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

ثبت 1710 طرح از خراسان جنوبی در سامانه کارا

سرپرست کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: 1710 طرح از استان در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که از این تعداد 1434 مورد ان مربوط به بخش کشاورزی است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، غلامرضا اشرفی امروز(24 بهمن ماه) در جلسه تبیین برنامه‌های مرتبط با اشتغال وزارت جهاد کشاورزی اظهارکرد: تعهد اشتغال در حوزه جهادکشاورزی 800 نفر بوده که تا کنون 767 نفر معدل 96 درصد تحقق یافته است.

وی افزود: میانگین تحقق اشتغال استانی 88 درصد است که جهادکشاورزی از میانگین استان بالاتر است.

سرپرست کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی ادامه داد: از 802 مجوز اشتغال مشاغل خانگی 213 مورد مربوط به جهادکشاورزی است که شامل 27 درصد مجوزها است.

اشرفی تصریح کرد: همچنین از 284 مجوز پشتیبان مشاغل خانگی 127 مورد مربوط به جهادکشاورزی است که سهم 45 درصدی را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: از مجموع 1710 طرح ثبت نام شده در سامانه کارا 1434 طرح در حوزه بخش کشاورزی صورت گرفته که 85 درصد طرح ها مربوط به بخش کشاورزی بوده است .

سرپرست کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی یاداور شد: 40طرح از جهادکشاورزی بالغ بر100 میلیارد تومان طرح در کمیته فنی داریم و نیز 10 طرح به مبلغ 69 میلیارد تومان به کارگروه ملی ارسال شده است.

اشرفی با اشاره به برخی چالش های پیش رو ی این طرح ها اظهارکرد: سرانه ایجاد اشتغال در آیین نامه به نوعی مشخص نبوده و پیگیری از طرف وزارت جهادکشاورزی انجام شود.

وی یادآور شد: در خصوص تفویض اختیارات نیز که از طرف استاندار مکاتباتی انجام شده بتوان تا سقف 5 میلیارد تومان در کارگروه استانی تصویب شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: