• شنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8284-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

با همکاری استان قدس رضوی؛

اجرای 40 پروژه مرتبط با احیای آب در خراسان جنوبی

سرپرست بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین استان قدس رضوی و بسیج سازندگی 40 پروژه مرتبط با احیای آب در استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، مهدی هنری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی اجرای طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی و خدمات رسانی به مردم استان است.

وی افزود: دراین راستا پیگیری برای استفاده بهینه از اعتبارات محرومیت زدایی تمامی نهادها و سازمان های مرتبط با موضوع و هدایت آنها به سمت مناطق و روستاهای محروم استان را در برنامه دارد.

سرپرست بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: رفع محرومیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم، عامل بسیار مهمی در توسعه اقتصادی، تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

هنری اضافه کرد: به دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت آستان قدس برخدمت به محرومین و مستضعفین خوشبختانه برنامه های محرومیت زدایی در راس برنامه های آنها قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت سازمان بسیج سازندگی در ارتباط مستقیم با مردم و حضور فعال در روستاها تفاهم نامه‌ای بین آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی به منظور محرومیت زدایی و ایجاد زمینه اشتغال پایدار از طریق اجرای پروژه‌های احیا و مرمت قنوات و احداث کانال و استخرهای ذخیره آب در سطح استان منعقد شده است.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: مهمترین مزیت این تفاهم اجرای پروژه در همه شهرستان‌های استان است که بر این اساس ۴۰ طرح در این برنامه اولیه قرار گرفته که برآورد اعتبار کلی آن ۱۵ میلیارد ریال بوده و ۵۰ درصد آن به میزان ۷۵۰ میلیون تومان توسط آستان قدس تامین می‌شود.

بهدانی یادآور شد: ۵۰ درصد باقیمانده نیز با پیگیری بسیج سازندگی از طریق خودیاری اهالی، خیرین وادارات و دستگاه‌های متولی پروژه تامین خواهد شد.

وی افزود: مطابق این تفاهم ۲۰۰ میلون تومان برای شروع بکار پروژه از طرف آستان قدس رضوی تخصیص یافته که آن را در هفته جاری به حساب سازمان واریز و عملیات اجرای پروژه‌ها از هفته آینده آغاز خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: