• یکشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8484-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

با اشاره به شیوع آنفلوآنزای پرندگان در افغانستان؛

تهدید بیماری آنفلوانزای فوق حاد در جمعیت طیور خراسان جنوبی

سرپرست اداره طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به شیوع گسترده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور کشور افغانستان، گفت: با توجه به مبادلات کالا و محصولات بین خراسان جنوبی و افغانستان، خطر شیوع این بیماری به استان بیش از پیش احساس می شود .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، قاسم عجم افزود: شیوع گسترده آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در کشورهای شرقی سبب تلفات سنگین در طیور تخم‌گذار شده که در صورت عدم رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای خطر درگیری این بیماری برای صنعت طیور استان وجود دارد.

وی بر رعایت اصول اولیه امنیت زیستی در مرغداری ها تاکید کرد و ادامه داد: هر گونه تلفات غیر عادی در جمعیت طیور صنعتی و بومی باید بلافاصله به دامپزشکی منعکس شود تا نسبت به بررسی و نمونه گیری و آزمایشات لازم اقدام شود.

سرپرست اداره طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی خواستار همکاری همه دستگاه های ذیربط شد و خاطرنشان ساخت: با توجه به اهمیت موضوع نیاز همکاری کلیه دستگاه های دولتی و غیر دولتی مرتبط ، بر اساس شرح وظایف سازمانی با کمیته انفلوانزای فوق حاد پرندگان احساس می شود.

عجم یادآور شد: تمامی کالا های مرتبط با دامپزشکی اعم از جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه دار، تخم مرغ خوراکی، انواع خوراک دام و طیور و انواع طیور زنده باید طبق ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای و تحت نظارت و مجوزهای بهداشتی دامپزشکی حمل و جابجا شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: