• یکشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13814-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

ضدعفونی بیش از ۲ هزار خودروی ویژه حمل طیور زنده در نهبندان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان گفت: ۲۱۲۰   خودروی ویژه حمل طیور زنده در داکت پست قرنطینه دامپزشکی نهبندان ضدعفونی شد.

محمد راه انجام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: کامیون‌های حمل طیور قبل از ورود به مرغداری‌های استان با هدف جلوگیری از ورود بیماری‌های طیور به استان و کاهش انتقال بیماری‌ها در بین واحدهای پرورش مرغ گوشتی ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود: عوامل بیماری‌زا از طرق مختلفی قابل انتقال است که یکی از این راهها، انتقال مکانیکی توسط چرخ‌‌ها و بدنه وسایط نقلیه است که در راستای جلوگیری از ورود عوامل بیماری‌زا از این طریق، ضدعفونی خودروهای حمل طیور از سیستان و بلوچستان به خراسان‌جنوبی اجباری است.

 رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان بیان کرد: پست قرنطینه دامپزشکی نهبندان به صورت شبانه‌روزی فعال بوده و علاوه بر ضدعفونی خودروهای حمل دام و طیور، وظیفه نظارت و کنترل کلیه محموله های دام و طیور زنده و فرآورده های خام دامی را برعهده دارد.

راه انجام یادآور شد: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از راه‌های مختلف از جمله مهاجرت پرندگان وحشی، جابجایی پرندگان آلوده، انتقال مکانیکی مانند خودروها و سبدهای آلوده می‌تواند انتقال داده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: