• یکشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-14614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

رئیس صنعت و معدن خراسان‌جنوبی خبر داد:

تولید ۵ درصد فرش خراسان‌جنوبی در شهرستان خوسف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: در شهرستان خوسف، پنج درصد فرش خراسان‌جنوبی تولید می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، داوود شهرکی، امروز(29 بهمن‌ماه)، در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان خوسف، اظهار کرد: جایگاه و سهم شهرستان خوسف در بخش صنعت؛ سه درصد، سرمایه‌گذاری؛ یک درصد و اشتغال؛ سه درصد استان است.

وی افزود: در مجموع این شهرستان دارای 16 واحد صنعتی است که از این تعداد شش واحد فعال، پنج واحد نیمه فعال، سه واحد تعطیل و دو واحد راکد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی سهم شهرستان خوسف را از تسهیلات حوزه طرح نوسازی و بازسازی 300 میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: همچنین در حوزه طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، یک طرح به مبلغ پنج میلیارد تومان با موضوع الیاف از کرک و موم مورد تأیید قرار گرفت و به بانک‌های عامل معرفی شده است.

شهرکی هدف‌گذاری در بخش اشتغال در حوزه صنعت، معدن و تجارت را 133 نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون زمینه اشتغال 127 نفر در این شهرستان محقق شده که نشان از تحقق 95 درصدی اشتغال دارد.

وی با اشاره به فعالیت 2500 بافنده فرش در شهرستان خوسف، خاطرنشان کرد: میزان پنج درصد فرش تولیدی خراسان‌جنوبی در شهرستان خوسف بافته می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی اظهار کرد: معدن قلعه زری خوسف از لحاظ درآمد و هزینه در شرایط خوبی است و مشکلی به نام معوقات کارگری ندارد و تا زمان تعیین تکلیف با مدیریت مس ادامه خواهد یافت.

شهرکی با بیان اینکه در مجموع 20 میلیارد تومان در حوزه اکتشاف زیرساختی در شهرستان خوسف هزینه شده است، یادآور شد: همچنین در حوزه طرح‌های عمرانی بالغ بر 200 میلیون تومان صرف طرح‌های اکتشافی می‌شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: