• چهارشنبه ۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-284-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی خبر داد:

فروش بیش از 30 میلیارد صنایع دستی خراسان‌جنوبی

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: صنایع دستی استان از ابتدای امسال تا کنون بیش از سه میلیارد تومان فروش داشته است.

حسین عباس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: دولت برای توسعه کسب و کارهای خانگی تسهیلات و بسته‌های حمایتی را در نظر گرفته که به صورت ارائه طرح در دو قالب مستقل و پشتیبان برای متقاضیان فعالیت، عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت در قالب مشاغل خانگی مستقل تا سقف 50 میلیون ریال و در قالب مشاغل پشتیبان تا سقف 750 میلیون ریال است .

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 45 پرونده پشتیبان با اشتغال بالغ بر 450 نفر و اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان به بانک‌های عامل در سطح استان معرفی شده است.

عباس‌زاده ادامه داد: منظور از طرح پشتيبان، اشخاص حقيقي يا حقوقي هستند كه مسئوليت حمايت از تعدادي از شاغلين خانگي را در كل فرآيند توليد و  ارائه خدمات، اعم از آموزش، تهيه و توزيع مواد اوليه و ابزار كار، مشاوره، طراحي، نوآوري، بسته بندي، بازاريابي و فروش به عهده بگيرند.

وی اظهار کرد: منظور از طرح مستقل یا خوداشتغالي نیز نوعي اشتغال است كه فرد مي‌تواند با اتكا به توان شخصي و خلاقيت و ابتكار، به شكل خويش فرمايي به فعاليت‌هاي توليدي و خدماتي بپردازد كه در نتيجه منجر به كسب در آمد و ايجاد فضاي كسب و كار مي‌شود.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی افزود: از بین نزدیک به 300 رشته و زیررشته کددار و مصوب صنایع دستی کشور، نزدیک به 80 رشته در خراسان جنوبی زمینه فعالیت دارد.

عباس‌زاده ادامه داد: از این میان نزدیک به چهار هزار صنعتگر در این رشته‌ها شناسایی و مجوزهای مربوطه برای آنان صادر شده است.

وی بیان کرد: فعالان صنایع دستی می‌توانند پس از اخذ مجوز و تولید صنایع دستی، محصولات خود را در نمایشگاه‌های استانی، منطقه‌ای، ملی و خارجی و همچنین بازارچه‌های ثابت و موقت سطح استان ارائه و به فروش برسانند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی به ایام نوروز و برپایی نزدیک به 20 بازارچه‌ فروش نوروزی، هنرمندان می‌توانند محصولات خود را از این طریق نیز عرضه کنند.

عباس‌زاده با بیان اینکه میزان فروش صنایع دستی استان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 30 درصدی برخوردار بوده است، تصریح کرد: میزان فروش بازارچه‌های نوروزی در فرودین‌ماه امسال بالغ بر 440 میلیون تومان بوده است.

وی یادآور شد: صنایع دستی استان از ابتدای امسال تاکنون بیش از سه میلیارد تومان فروش داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: