• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-188-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

مسابقات سیمولتانه شطرنج دانشجویان خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد

دومین دوره مسابقات سیمولتانه شطرنج دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان در مجتمع فرهنگی سلامت به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حمید مرادی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: دومین دوره از مسابقات سیمولتانه شطرنج دانشجویان با حضور استاد بزرگ شطرنج مجتبی قلاسی مود، با حضور 42 شطرنج باز از دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی استان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این برنامه را ایجاد نشاط اجتماعی، تقویت تمرکز، قدرت تصمیم گیری و پرکردن اوقاف فراغت دانشجویان عنوان کرد.

مجتبی قلاسی مود،  استاد بزرگ شطرنج استان نیز در این زمینه گفت: مسابقه سیمولتانه نیازمند آمادگی ذهنی و بدنی بالا است.

وی افزود: در این مسابقات تمرینات و آنالیز رقبا قبل از بازی بسیار می‌توان در نتیجه تاثیرگذار باشد.

قلاسی مود تصریح کرد: مسابقات این دوره با سطح بالایی و با حضور شرکت کنندگانی از دانشگاه های مختلف استان برگزار شد که در این بین 15 نفر از شرکت کنندگان دارای ریتینگ بین المللی بود.

وی اظهارکرد: امیدواریم این مسابقات بتواند گامی در جهت ارتقاء سطح شطرنج استان باشد.

جواد میزانی ، سرداور مسابقات نیز با اشاره به اینکه مسابقات در سطح خوبی برگزار شد، تصریح کرد: دربین دانشجویان بازیکنان دارای ریتینگ بین المللی شطرنج نیز به چشم می‌خورد که این نشان دهنده بالا بودن سطح مسابقات است.

وی تصریح کرد: تیم دانشگاه بیرجند که در ماه اخیر موفق به کسب مقام دوم منطقه‌ای شده بودند نیز در این دوره از رقابت ها حضور داشتند.

لازم به ذکر است؛ این مسابقات از ساعت 14:30 آغاز و تا ساعت 21 ادامه داشت که در پایان 5 نفر برنده و 6 نفر مساوی شدند و مابقی شکست خوردند.

گفتنی است؛ مجتبی قلاسی مود دارنده بالاترین ریتینگ بین المللی استان است که با برگزاری این دوره از رقابت ها سومین دوره مسابقات سیمولتانه را در سطح استان و دومین دوره در مراکز آموزش عالی برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: