• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

طی 11 ماهه امسال صورت گرفت؛

بافت بیش از هزار تخته فرش توسط مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی از تولید 1024 تخته فرش معادل ۴ هزار و ۱۹۰ متر توسط مددجویان این نهاد در استان در یازده ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، سید رضا حسینی، امروز (8 اسفند)، در حاشیه ارسال تولیدات 11 ماهه فرش دستبافت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان  به تهران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مقدار فرش به ارزش ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 3800 بافنده در 2156 کارگاه خانگی و 14 کارگاه تجمعی فعال هستند، افزود: در سال گذشته مددجویان کمیته امداد استان 1588 تخته فرش معادل 7 هزار متر فرش به ارزش 3 میلیارد و 300 میلیون تومان تولید کردند.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون 512 تخته فرش به ارزش 12 میلیارد ریال به مرکز(مجتمع بازرگانی امداد) ارسال شده است، تصریح کرد: در این مرحله 263 تخته به ارزش 6 میلیارد و 250 میلیون ریال به مرکز ارسال می‌شود و بخشی از این فرش‌ها در استان به مشتری محلی فروخته شده است.

حسینی با بیان اینکه هزینه‌های نظارت، حمل و نقل، انبارداری و تمامی امور پیگیری فروش توسط امداد پرداخت می‌شود، افزود:   در بحث نظارت در تمامی مراحل کنترل کیفیت مواد اولیه توسط کارشناس تخصصی مرکز، نظارت و بازدید حین بافت و مراحل ارزیابی و کارشناسی فروش انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: مددجویان این نهاد نقشه های ریزه ماهی، خشتی، گل فرنگ، نایین، افشان، بوته جغه و سایر نقشه‌ها را می‌بافند، یادآور شد: تهیه مواد اولیه، ابزار و نقشه عملیات تکمیلی فرش بافته شده، بازاریابی و فروش فرش از جمله خدمات ارائه شده در زمینه پشتیبانی از این بافندگان است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: