• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

همزمان با هفته منابع طبیعی؛

توزیع بیش از ۴۱۸ هزار اصله نهال در خراسان‌جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی گفت: 418هزار و 500 اصله نهال همزمان با هفته منابع طبیعی در خراسان‌جنوبی توزیع می‌شود. 
علیرضا نصرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: توليد نهال جنگلي يكي از اساسي ترين اقدامات و زمينه ساز اجراي ساير پروژه‌ها از جمله ايجاد فضای سبز پارك‌ها و جنگل كاري‌ها، توسعه درختكاری، بوستان‌های روستايی و نهضت سبز است.
وی افزود: به این منظور سه نهالستان در استان در شهرستان‌های بيرجند، طبس و اسديه فعال است تا با توجه به تنوع اقليمي ‌و گستردگي استان بتواند نياز منطقه را تامین کند و از سویی با ترويج و تشويق عمومی به موضوع مهم درختكاري، رسالت سرسبزي کشور را بیش از پيش توسعه دهد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: نهال‌های تولیدی در نهالستان‌های استان شامل؛ گونه‌های سوزنی و فلسی برگ مانند کاج تهران، سرو شیراز، سرو خمره‌ای، گونه‌های پهن برگ از جمله سنجد، اقاقیا، زبان گنجشک، زیتون تلخ، ارغوان و آیلان است.
نصرآبادی تصریح کرد: این نهال‌ها برای کاشت در هفته منابع طبیعی طی 15 لغایت 21 اسفندماه جاری بین دستگاه‌های دولتی و خصوصی، شوراها و دهیاران و عموم مردم به صورت رایگان توزیع می‌شود.
وی افزود: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته پیش بینی می‌شود با توزیع این تعداد نهال، حدود ۴۰۰ هکتار به فضای سبز استان افزوده شود. 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی تعداد نهال تولیدی در سال جاری را ۱۵۹ هزار اصله عنوان کرد و یادآور شد: این نهال‌ها در سال های ۹۸ و ۹۹ در استان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: