• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد:

حضور خراسان‌جنوبی در نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان کشور

 مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی گفت: توانمندی‌های روستاییان و عشایر  خراسان‌جنوبی در نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان در تهران به نمایش گذاشته می‌شود.
عالیه خواجوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان با شعار مناطق روستایی و عشایری، کانون تولید و ارزش آفرینی، از 15 اسفندماه به مدت چهار روز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.
وی افزود: این نمایشگاه با رویکرد تبیین نقش روستاییان و عشایر و به‌منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با حضور استان‌های سراسر کشور برپا می‌شود.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: معرفی جاذبه‌های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازی‌های بومی، پوشش‌های محلی، غذاها، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر و استعدادهای جوان، کارآفرینان و فعالان در عرصه روستایی و ایجاد ارتباط دو سویه شهرنشینان با روستاییان از مهم‌ترین اهداف این نمایشگاه است.
خواجوی با بیان اینکه این نمایشگاه فرصتی ارزشمند برای معرفی فرهنگ، هنر و آداب و رسوم استان است، تصریح کرد: باید دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این زمینه تلاش کنند.
وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه به صورت متمرکز و گردهمایی تمام استان‌ها، شرایط بسیار ایده آلی برای معرفی توانمندی‌های کشاورزی، صنعتی، معدن، گردشگری، صنایع دستی و بوم گردی در سطح ملی است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برقراری ارتباط تجاری بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با ایجاد تقاضاهای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستاییان، روحیه خودباوری و توانمندی در جامعه روستایی نیز از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.
خواجوی خاطرنشان کرد: افزایش درآمد برای روستاییان به تدریج با توسعه ارتباط بین گروه‌های همکار، خوشه‌ها و زنجیره‌های تولید در مناطق روستایی شکل گرفته که سبب افزایش اشتغال و کاهش هزینه‌های مصرف‌کنندگان خواهد شد که این امر نیز از دیگر اهداف این نمایشگاه است.
وی ادامه داد: آگاهی بازدیدکنندگان از وجود استعدادها، قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در مناطق روستایی و عشایر، معرفی روستاهای نمونه و معرفی آن‌ها به‌عنوان الگوی توسعه برای سایر روستاها و معرفی جاذبه‌های فرهنگی از جمله اهداف این نمایشگاه است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: غرفه‌های شهرستان‌های خراسان‌جنوبی علاوه‌ بر نمایش جلوه‌های گردشگری و جاذبه‌های فرهنگی، اقلام و کالاهای تبلیغاتی شهرستان‌های این استان را همانند سنوات گذشته ارائه خواهد کرد. 
خواجوی بیان کرد: در این نمایشگاه روستاییان و عشایر 11 شهرستان استان در دو بخش نمایشگاهی و فروشگاهی به ارائه توانمندی‌ها و تبیین نقش خویش خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه‌ای در توسعه همه‌جانبه روستاها داشته است، تصریح کرد: سیاست دولت یازدهم و دوازدهم در خدمت‌رسانی به روستاها در کنار توجه به موضوعات عمرانی، ارتقای شاخص‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی روستاییان نیز بوده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: این نمایشگاه تا پایان روز جمعه؛ ۱۸  اسفندماه جاری در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: