• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-14414-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد:

آماده باش 13 تیم امداد و نجات برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری در خراسان‌جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: پوشش امدادی حوادث احتمالی با آماده باش 13 تیم چهار نفره امدادی علاوه بر 24 پایگاه امداد و نجات استان در شعب هلال احمر شهرستان‌های استان آماده خدمت رسانی خواهند بود.

جواد خامسان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از این تعداد، سه  تیم در بیرجند در محل‌های شوکت آباد و بند دره و تیم واکنش سریع در سطح شهر برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری آماده باش خواهند بود.

وی افزود: برنامه‌های هلال احمر برای چهارشنبه سوری در دو بخش پیشگیری و امدادی اجرا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای پیشگیری از حوادث احتمالی مباحث آموزشی توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر در قاالب طرح مروجین سلامت از 19 لغایت 22 اسفندماه جاری در حال برگزاری است.

خامسان ادامه داد: در طرح مروجین سلامت در هر شهرستان استان یک تیم دو الی سه نفره در مجموع 11 تیم با برپایی  با هدف اطلاع رسانی و آموزش خطرات احتمالی ناشی از آتش بازی‌های آخرین چهارشنبه سال از 19 لغایت 22 اسفندماه جاری با برپایی چادر اطلاع رسانی در مسیرها و معابر پرخطر در سطح شهر و توزیع بروشورهای مربوطه و استفاده از شبکه‌های حقیقی و مجازی برای اطلاع رسانی هرچه بهتر توسط عوامل اجرایی فعال در طرح توسط شعب شهرستانی متناسب با شرایط بومی و محلی، صورت خواهد پذیرفت .

وی تصریح کرد: ارتقاء آگاهی و دانش عمومی شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان به منظور پیشگیری از صدمات ناشی از مواد محترقه و آتش زا در آستانه چهارشنبه آخر سال، ایجاد حس امنیت و کوشش در راستای تامین سلامت جامعه و پیشگیری از بروز حوادث و سوانح از جمله اهداف این طرح است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جامعه هدف نیز عموم شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان هستند، افزود: پوشش امدادی حوادث احتمالی با آماده باش 13 تیم چهار نفره  امدادی علاوه بر24 پایگاه امداد و نجات استان در شعب هلال احمر شهرستان‌های استان آماده خدمت رسانی خواهند بود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: