• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-15014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار بیرجند خبر داد:

ترمینال صادراتی در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی می‌شود

فرماندار شهرستان بیرجند از راه‌اندازی ترمینال صادراتی در سال آینده در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه محور ترانزیتی در استان داریم، این ترمینال کمک بزرگی به استان و اقتصاد این استان خواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، علی ناصری، امروز(22 اسفند)، در کمیته اشتغال شهرستان بیرجند اظهار کرد: تنها راه فرار از بیکاری در سطح استان، استفاده از پتانسیل‌های داخل استان و محصولات داخل خراسان‌جنوبی است.

وی افزود: بانک‌های استان موظف هستند در چارچوب قانون در کمترین زمان ممکن پرونده‌های اشتغالزایی را خدمات دهی کنند.

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: بانک‌ها موظف هستند در طرح‌های اشتغالزایی به آن‌ها معرفی می‌شوند، در سریع ترین زمان ممکن پاسخگویی کنند.

ناصری ادامه داد:  85 درصد متقاضیان وام‌های اشتغال زایی از بهزیستی و کمیته امداد هستند که این امر،  نشان از فعالیت جدی این دو دستگاه در امر اشتغال زایی دارد .

وی یکی از اهداف اصلی فعالیت‌های فرمانداری بیرجند در سال آینده را  بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان دانست و بیان کرد: خراسان‌جنوبی پتانسیل زیادی در بحث معدن دارد که این وظیفه دستگاه‌های زیربط را  در امر اشتغال زایی دوچندان می‌کند.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه امروزه زرشک و زعفران خراسان‌جنوبی جهانی شده است، تصریح کرد: باید از این ظرفیت استان به بهترین نحو استفاده کنیم. 

ناصری به اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اهداف اصلی طرح اقتصاد مقاومتی، ایجاد کارگاه‌های زود بازده مشاغل خانگی است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: