• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-15114-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

تکمیل 80 پروژه نیمه تمام ورزشی خراسان جنوبی نیازمند 70 میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: بیش از ۸۰ پروژه نیمه تمام از سال ۸۵ در استان داریم که تکمیل این پروژه ها نیازمند 70 میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمد اسماعیل افضل پور، امروز (۲۲ اسفندماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رسانه نقش بارزی در اطلاع و آگاهی جامعه داشته و جایگاه آنها مهم و اساسی است.

وی با اشاره به فعالیت های این اداره کل در حوزه های ورزش، جوانان و عمرانی افزود: شش درصد تعداد مربی، 10 درصد تعداد ورزشکاران سازمان یافته، 123 درصد میزبانی مسابقات کشوری، منطقه ای و اردوهای تیم ملی طی امسال پیشرفت داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین 300 درصد اعزام به مسابقات جهانی، 200 درصد مسابقات آسیایی، 11 درصد مسابقات بین المللی و 28 درصد اعزام به مسابقات کشوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته‌ایم.

افضل پور با اشاره به اینکه بیمه شدگان نشان دهنده تعدادورزشکاران سازمان یافته است، ادامه داد: افزایش 10 درصدی افراد بیمه نشان دهنده افزایش در ورزش همگانی و قهرمانی است که بخش بیشتر مربوط به همگانی است

وی تصریح کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان در سال جاری افزایش 13 درصدی اعتبار حوزه جوانان، 100 درصدی اعتبارنامه سمن ها، 100 درصدی حمایت از طرح های سازمان های مردم نهاد و کلنگ زنی خانه جوان شهرستان طبس با جذب اعتبار 30 میلیارد ریالی است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: برگزاری جشنواره نشاط و امید، 100 کارگاه برای زوج های جوان، افزایش 100 درصدی نشست با جوانان، اجرای 320 برنامه در خصوص سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش 100 درصدی برنامه‌های مربوط به جوانان در سطح استان از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است.

وی گفت: تعداد خانه‌های ورزش روستایی را در سال جاری با حمایت وزارت ورزش و جوانان گسترش دادیم و تا پایان فروردین ماه سال آینده، 70 خانه ورزش روستایی تجهیز می‌شود.

افضل پور با اشاره به اینکه حوزه حقوقی اداره کل حوزه برتر و حوزه پژوهش سال گذشته جز استان‌های برتر بوده تصریح کرد: اما هنوز  عملکرد کلی سال این اداره کل برای امسال اعلام نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از برگزاری ستاد سازمان دهی جوانان استان طی سه ماه اخیر خبرداد و افزود: با دستور استاندار این ستاد هر یک ماه سعی شده برگزار شود که طی سه ماه اخیر دو ستاد سازماندهی جوانان برگزار شده است.

افضل پور یاداور شد: بیش از ۸۰ پروژه نیمه تمام از سال ۸۵ در استان داریم که برخی از این پروژه ها به علت نبود اعتبار و برخی به علت تخلفات متوقف شده اند که اغلب مشکلات پروژه ها و تخلفات برطرف و رسیدگی شده است.

وی ادامه داد: از اعتبارات امسال به 30 پروژه که بالای ۵۰ درصد پیشرفت داشته اعتبار اختصاص داده دشه است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تاکید کرد: اتمام این پروژه ها بالای ۷۰ میلیارد تومان اعتبار و تکمیل پروژه های نیمه تمام در صورت تخصیص اعتبارات بین ۵ تا۷ سال زمان نیاز دارد.

افضل پور با اشاره به اینکه در برخی رشته امکان حضور در لیگ را داریم افزود: هندبال از رشته های دارای پتانسیل است که در استان از پایه در حال کارکردن است که در صورت پشتوانه مالی می توانیم در لیگ برتر حضور داشته باشیم.

وی با تایکد بر اینکه در بحث فوتبال باید کار پشتوانه سازی ابتدا انجام شود، گفت: با برنامه‌ریزی در رده های پایین تر و سرمایه گذاری بر روری آنها  و تربیت بازیکنان خوب تیم های استان می توانیم در لیگ های برتر حضور مستمر داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی  تصریح کرد: برای حضور در لیگ برتر باید باشگاه ها را تقویت و پشتوانه سازی انجام شود.

افضل پو  با اشاره به اینکه حدود یک سوم هیات های ورزشی استان غیر فعال هستند، تصریح کرد: هیات های ورزشی با توجه به افزایش اعتبارات بیاد فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی یادآور شد: در بحث نگهداری استادیوم غدیر سالیانه حدود 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که نبود اعتبارات استانی و ملی در این خصوص باعث نگرانی در حفاظت و تخریب این مجموعه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: