• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-16914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با اعتبارات سال 96 صورت گرفت؛

احیا، مرمت و بازسازی 46 رشته قنات شهرستان طبس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: باتوجه به پیگیری‌های صورت گرفته، میزان تخصیص اعتبارات احیا، مرمت و بازسازی قنوات شهرستان از محل منابع مختلف اعتباری استانی و ملی درسال جاری نسبت به سال گذشته، نزدیک به شش برابر شده است.

داود بخشایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سال گذشته از مجموع اعتبارات مصوب حوزه قنوات شهرستان طبس، از منابع استانی و ملی 2540 میلیون ریال به این شهرستان تخصیص  داده  شد  که طی آن بازسازی و مرمت 11 رشته قنات در بخش‌های مرکزی، دستگردان و دیهوک انجام شد.

وی افزود: در سال جاری از مجموع 16800 میلیون ریال اعتبار مصوب قنوات شهرستان، مبلغ 14560 ریال از محل منابع اعتباری تملک دارایی‌های استانی، کمک‌های فنی، اعتباری ملی قنوات و ماده 12 مدیریت بحران تخصیص داده شده و عملیات اجرایی مرمت و بازسازی 46 رشته قنات در سه بخش این شهرستان در دست اقدام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس بیان کرد: قنواتی که در سال جاری بیش از یک چهارم از مجموع 191 رشته قنوات شهرستان از اعتبارات دولتی بهره مند شده‌اند و باتوجه به خشکسالی‌های 18 ساله و کاهش شدید آب دهی منابع آبی شهرستان، تعداد قنوات تامین اعتبار شده برای مرمت و بازسازی نسبت به سال گذشته  شش برابر شده است.

بخشایی خاطرنشان کرد: عملیات اساسی قنوات شامل کول گذاری، طوقه چینی و بغل بری بوده که با مقنیان خبره محلی شهرستان طبس عقد قرارداد شده و تاکنون حدود 30درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: