• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-17214-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

استفاده از ظرفیت مسافران نوروزی برای معرفی توانمندی های خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: از فرصت حضور مسافرین نوروزی برای معرفی توانمندی شهر، میراث فرهنگی و استعداد های موجودبه نحو احسن استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید مجتبی علوی مقدم (امروز ۲۳ اسفندماه) در آیین تکریم و تقدیر از شهرداران استان اظهار کرد: امنیت امروز در کشور به برکت ایثار و از خودگذشتگی شهدا و فداکاری جانبازان است.

وی افزود: خانواده شهدا قابل احترام بوده و نباید به فراموشی گذاشته شوند و کرامت شهدا و توجه و تکریم آنها و ادامه راه شهدا را در دستور کار خود قرار دهیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر در جلسات و برنامه‌ها تذکر نداده و موضوعات مهم را در دستور کار قرار ندهیم نشست‌ها بی بهره خواهد بود.

وی تاکید کرد: با رعایت قوانین و مقررات و توجه به دستورات می‌توانیم خدمتگزار مردم باشیم.

علوی تصریح کرد: شوراها با اعتماد از جانب مردم در توسعه شهری نقش اساسی داشته و جزء ارکان تصمیم گیری محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: مدیریت واحد شهری در دنیا جاری و شهردار عالی ترین مقام بوده که نیازمند مقدماتی است که از سال ۹۲ استارت آن زده شده اما از این فرصت در استان به درستی استفاده نشده است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تمام برنامه دستگاه های اجرایی به شهرستان ها ابلاغ شده که باید به دستور کار شوراها برسد .

علوی اظهار کرد: در کارگروه زیربنایی همه دستگاههای اجرایی موظف شده اند برنامه ها راهبردی شهری  افق ۱۴۲۰ خود را تعیین و در اختیار شهرستان قرار دهند.

وی افزود: نیمه اول سال ۹۷ در بحث مشاورین راهبردی تعیین تکلیف انجام شود و توصیه ما استفاده از مشاوران بومی است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: توجه به سه موضوع اساسی در دستور کار شهرداری قرار گرفته که تکریم مردم یکی از این موضوعات است.

وی با اشاره به اینکه توجه به آسیب های اجتماعی نکته دوم مورد تاکید است، ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری ها تبدیل به یک نهاد خدماتی فرهنگی و اجتماعی شده اند باید نسبت به این موضوعات برنامه داشته باشند و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی قدم بردارند .

علوی تاکید کرد: در بحث آموزش در استان برنامه های مدونی در دستور کار نبوده اما در حال حاضر برنامه های آموزشی در دستور کار قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: آموزش سنگ بنای توسعه است و برای توسعه استان باید آموزش و فرهنگ‌سازی را در دستور کار قرار دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به نزدیکی ایام نوروز نسبت زیباسازی شهر،حمل و نقل و سیمای شهر توجه شود .

علوی اضافه کرد: از فرصت حضور مسافرین نوروزی برای معرفی توانمندی شهر، میراث فرهنگی و استعداد های موجودبه نحو احسن استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی شفاف و به موقع در دستور کار قرارگیرد و با تلاش و جدیت و برنامه‌ریزی بتوانیم قدم ها مفیدی برای ارایه خدمات به مردم برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: