• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-284-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:

کاهش 12 درصدی دادخواست‌های واصله به مراجع حل اختلاف خراسان جنوبی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: دادخواست‌های واصله به مراجع حل اختلاف استان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 95 از کاهش 12.5 درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان، غلامرضا اشرفی اظهارکرد: دادخواست‌های واصله به مراجع حل اختلاف استان در سال گذشته 882 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال 95 از کاهش 12.5 درصدی برخوردار است.

وی افزود: ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه‌های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده و در بحث سه جانبه گرایی اعتقاد ما این است که دولت باید نقش سیاست گذاری، نظارت و حمایت کننده داشته باشد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: فضای کسب و کار با مشارکت و همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

شرفی تصریح کرد: عمده بنگاههای استان بنگاه کوچک و زیر ده نفر بوده که توان مالی آنها ضعیف است و بیشترین شکایات مطروحه مربوط به حداقل های قانون کار مربوط به همین بنگاهها است.

وی یاداور شد: رسیدگی بموقع به دادخواست‌های واصله، کنترل زمان رسیدگی در کمتر از 15 روز و تلاش برای صدور آرای سازشی از مهمترین محورهای مورد توجه مراجع حل اختلاف اداره کل بوده که نهایتا منتهی به صدور آرای سازشی بمیزان 37 درصد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: