• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11014-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تاکید کرد:

ضرورت توجه مسئولان به تولیدات داخلی و صادرات

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به شعار سال، گفت: باید مسئولان در سال جدید به تولیدات داخلی، کیفیت و صادرات آن‌ها توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، ظهر امروز (14 فروردین)، در دیدار با استاندار خراسان‌جنوبی و معاونان اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات جامعه رکود، بیکاری و مشکلات معیشتی است که معنا و مفهموم ندارد در کشوری و جامعه اسلامی افرادی دچار مشکل معیشتی باشند.

وی با بیان اینکه  با ورود کالای قاچاق به کشور مردم نمی‌توانند در راستای تحقق شعار سال گام بردارند، افزود: انسان اگر توان استعدادهای خود را کشف کند موجودی نامتناهی می‌شود.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه استعدادهای انسان فرصتی است که خداوند در وجود ما قرار داده است، تصریح کرد: آگاهی از سطح وسع انسان اولین قدم بوده و دومین گام آگاهی از سطح وسع طبیعت است.

عبادی ادامه داد: اگر در مسئولیتی که خدا به ما داده است به فکر آباد کردن جبنه‌های مختلف باشیم مطمئناً پیشرفت می‌کنیم.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با انتخاب شعار سال مسئولیت را هم بر دوش مردم و هم بر دوش مسئولان گذاشتند اما مردم هنگامی می‌توانند در عرصه ظهور پیدا کنند که مسئولان کارهای خود را به خوبی انجام دهند و اگر کالای قاچاق وارد کشور شود مردم نمی‌توانند کاری برای محقق کردن شعار سال انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینگه اگر نظارت‌ها وجود نداشته باشد و کیفیت تولیدات کشور قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی نباشد باز هم موفق نیستیم، افزود: اگر جنسی کیفیت لازم را داشته باشد قطعاً رضایت مردم را هم در پی دارد.

عبادی با بیان اینکه اگر سرمایه گذاران خام فروشی کنند چیزی عاید مردم نمی‌شود، اظهار کرد: باید آمار صادرات و تولیدات امسال کشور با سال گذشته تفاوت داشته باشد و در جهت تولید، توزیع، مصرف و صادرات با سال‌های قبل فرقی داشته باشیم  و این امر لازمه همکاری هم مردم و هم مسئولان است.

وی گفت: انقلابی که مردم به پا کردند به این معنا است که سرنوشت خود را در دست گرفته  و توانایی خود را به گونه‌ای رقم زدند که برای دیگران الگو باشند و همه این وسع در انقلاب ما وجود  دارد.

امام جمعه شهرستان بیرجند یادآور شد: باید نظارت برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که در پایان سال نتایج خوبی را مشاهده کنیم و اگر عرضه و فروش هنر دست و صنایع دستی و دریافت وام‌های اشتغال و مشاغل کمک به معیشت مردم نباشد مشکلات آن‌ها مضاعف می‌شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: