• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-12214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مسئول موزه‌های خراسان‌جنوبی:

بیش از33 هزار نفر از موزه های خراسان‌جنوبی بازدید کردند

مسئول موزه‌های خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون بالغ بر 33 هزار و 816 نفر از موزه‌های استان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، غلامحسین شعیبی، امروز(15 فروردین)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون 21 هزار و 559 نفر از موزه‌های بیرجند بازدید کردند.

وی بیشترین آمار بازدیدکنندگان را مربوط به موزه باغ اکبریه دانست و افزود: طی این مدت بالغ بر 12 هزار و 100 نفر از موزه های واقع در این باغ بازدید داشتند.

مسئول موزه‌های خراسان‌جنوبی همچنین از بازدید 10 هزار و 554 نفر از موزه‌های شهرستان قاین خبر داد و بیان کرد: موزه‌های شهرستان فردوس نیز طی این مدت میزبان 2237 نفر بوده است.

شعیبی تصریح کرد: همچنین در این مدت 1536 نفر از موزه‌های بشرویه، 5273 نفر از موزه‌های طبس، 979 نفر از موزه‌های نهبندان و 678 نفر از موزه‌های سرایان بازدید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی امسال تاکنون بالغ بر 33 هزار و 816 نفر از موزه‌های سطح استان بازدید داشته‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر 18 موزه در سطح استان فعال است که از این تعداد سه موزه وقف و موزه میراث زمین در طبس زیر مجموعه سایر ارگان‌ها هستند.

مسئول موزه‌های خراسان‌جنوبی یادآور شد: از ۱۵ موزه زیر مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی چهار موزه از جمله موزه میراث پهلوانی، موزه تاریخ طبیعی و موزه اشیای مردم شناسی خصوصی هستند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: